Мінеральний ільменіт витягується з піщаних курганів на глибинах землі і обробляється за допомогою тяжкості, що призводить до речовини, яка світить як місячне небо.
Україна може похвалитися величезними резервами Ilmenite – ключовим елементом, що використовується для виробництва титану Associated PressПоле
Більшість цих резервів, як і всі найважливіші мінеральні галузі України, не розроблені з війни. Ситуація може змінитися, якщо адміністрація Трампа погодиться з угодою з Україною щодо обміну мінералами на військову допомогу США.

У Центральному окрузі Кіровоград, Ільменіт Кар’єр – це каньйон з цінними депозитами, які його власник прагне розвиватися з американськими компаніями. Але є багато невідомих у перетворенні цих ресурсів на прибуток: вартість, умови ліцензування та чи підтримується така угода за допомогою гарантій безпеки.
Українські бізнесмени, знайомі з мінеральною промисловістю, також виразно висловили скептицизм щодо доцільності угоди.
Капітальна промисловість навряд чи дасть результати в останні роки або навіть десятиліття, оскільки геологічні дані або обмежені, або класифіковані. Багато хто цікавить, які умови американські компанії готові ризикувати для розвитку галузі, і чи може нинішня українська політика, яка все ще дотримується місцевих бізнесменів, зможе зустрітися з іноземними інвесторами.
“Головне, що ми можемо отримати, – це певні гарантії безпеки, отримані економічними засобами, що хтось більше зацікавлений у нашому захисті, ніж ми”, – каже Андрій Бродський, генеральний директор Velta, провідної компанії з виробництва Титана в Україні.

Угода, яка насправді буде бартерною між одним ресурсом та іншим, може допомогти зміцнити юридичні відносини з адміністрацією Трампа.
Сполучені Штати є чудовим споживачем найважливіших корисних копалин, таких як Літій та Галі, – це два елементи, заповідники яких знаходяться в Україні. Трамп спеціально згадував про рідкісні земні елементи, але вони не були добре вивчені, експерти експерти заявили Associated Press.
Титан, який використовується в аерокосмічній, оборонній та промисловій промисловості, також користується великим попитом, а США є провідним імпортером Ільменіт. Мінерали з України в майбутньому зменшать залежність від Росії та Китаю.
В обмін на це Києв продовжить отримувати американську зброю, яка є важелем тиску в Москві і без якого Україна не зможе відобразити майбутню російську агресію у випадку припинення вогню.
За даними українських бізнесменів та аналітиків. Український чиновник з високим вмістом, який говорив про умови анонімності, сказав, що американські компанії висловили зацікавленість у інвестиціях, але вони повинні переконатися, що їх мільярди будуть захищені у разі відновлення конфлікту.
Але якщо ви інвестуєте в Україну, сама присутність американського відношення може бути гарантією.
“Якщо цей процес розпочнеться, він триватиме”, – каже Бродський. «Як тільки інвестиційні показники перевищують сотні мільярдів, американці, дуже прагматичні люди, захищають свої доходи, отримані на українських землях. Вони захищатимуть свої інтереси до Росії, Китаю, Кореї, Ірану та всіх інших. Вони захищають те, що вважають своїм.

Глава провідної виробничої компанії Titanium в Україні Андрій Бродський, який щойно повернувся з поїздки до Вашингтона та Нью -Йорка, каже, що думка американського бізнесу змінюється на користь Києва.
“Багато людей у дуже серйозних офісах кажуть, що ми зараз наша країна та моя компанія – ми в потрібному місці і робимо саме те, що нам потрібно зробити на даний момент”, – сказав Бродський.
Вельта багато років працював з американськими партнерами. Бродський розпочав переговори з компаніями, які, на його думку, можуть стати його партнерами у разі угоди.
Україна ніколи не була привабливою для іноземних інвесторів завдяки державній політиці – наприклад, від відсутності стимулів для залучення іноземців. Бродський вважає, що міжнародні компанії повинні поєднуватися з місцевими партнерами для процвітання.

Американські компанії мають кілька способів вийти на ринок, пояснює Ксенія Орінчак, директор Національної асоціації гірничих гілок України, але це доведеться пройти через “коло пекла” в українській бюрократії.
Угода також не враховує найважливішого елемента, який може бути важким у майбутньому: позиції самого українського народу. Згідно з Конституцією, нерухомість, де виробництво буде здійснено, належить людям.
«Я дуже боюся, що вони (український народ) вже не схвалюють відгуки про те, що все надається. Хто йому дозволив? Він не мав права? І так далі, – каже Орінчак.
Ці почуття знайшли відповідь серед працівників з Веліти. Один з них, що діє на анонімність, висловити свої справжні думки, сказав: “Якщо у вас є сад вдома, чи запрошуєте ви іноземця взяти його?”
Високий ризик часто є головною причиною того, що деякі українські бізнесмени прямо висловлюють скептичне ставлення до угоди.
Коли один бізнесмен з великої групи компаній почув про угоду “Зброя в обмін на корисні копалини”, його перше враження було: “Це просто шум”, – сказав він. «Це дуже капітальна галузь. Просто взяття землі з відкритої кар’єри коштуватиме вам мільярди. Не мільйони, а мільярди.