Фонд Норман Фостера представив економічну стратегію Харкова. Про це
Норман Фостер – відомий британський архітектор і дизайнер, лауреат імператорських та Призерських призи.
Презентація відбулася у форматі онлайн -зборів у рамках Європейської економічної комісії ООН, Un4ukranian Cities. Подія відбулася за участю авторів стратегії – професорів університетів Оксфорд та Гарвард, Іана Голден та Едвард Глейзер, міжнародні експерти та архітектори, а також лорд Норман Фостер.
Стратегія враховує всі аспекти – від будівництва енергоефективного житла до створення наукового кварталу.
Стратегія економічного розвитку Харкова доповнює концепцію загального плану міста, який також був розроблений Норманом Фостер. Стратегія -це багатокранний документ, спрямований на інтеграцію на європейський ринок та адаптацію до стандартів Європейського Союзу. Один з його авторів, професор Оксфордського університету, Іен Голден, зазначив, що стратегія складається з декількох основних напрямків:
- підтримка людського капіталу за допомогою освітніх та інноваційних проектів;
- збалансований розподіл інвестицій між промисловістю, сільськогосподарськими та технологіями;
- реформа законодавства залучення інвесторів;
- Екологізація міста та впровадження енергоефективних рішень;
- Співпраця з міжнародними партнерами, враховуючи потреби місцевого бізнесу в реставрації Харкова.
Ян Голден підкреслив, що українська економіка перебуває в перехідному періоді, і Харков як один із промислових та наукових центрів країни відіграє головну роль у його трансформації.
“Промислове виробництво в Харкова завжди мала конкурентоспроможність на міжнародній арені, а науковий потенціал та університети створили базу для переходу до економіки знань. Наше завдання полягає не лише в тому, щоб відновити втрачене, а й створити інноваційну платформу на майбутнє Розвиток, – сказав Ян Голден.
Мер Ігор Терехов відзначив важливість співпраці з міжнародними партнерами та фахівцями з класу, які допомогли розвинути невід’ємний підхід до відновлення Харкова.
«Стратегія, про яку ми сьогодні обговорюємо, – це не лише набір ініціатив чи рекомендацій. Це дорожня карта майбутнього Харкова, яка не тільки відновить зруйноване, але й побудуватиме сучасне, інноваційне та комфортне місто », – сказав мер.