Основна стаття, за якою судять на окупованій Херсонщині: розповідаємо про справу батальйону Номана Челебіджіхана

Основна стаття, за якою судять на окупованій Херсонщині: розповідаємо про справу батальйону Номана Челебіджіхана


Однією з найпоширеніших причин затримання українських громадян у окупованому Криму та лівому березі регіону Херсон Є питання Про участь у формуванні волонтерів “батальйон Номана Челебіджана”. У юридичному регіоні України це була державна освіта до 2023 року, і, згідно з законами Російської Федерації – терористичною організацією.

Станом на липень 2024 року відомо щонайменше 43 людини, яких переслідують у цьому випадку. З них більше половини 26 людей Їх затримали на території загального регіону в регіоні Херсон після повного вторгнення.

Щонайменше 15 людей отримали покарання з 3,5 років до 10 років ув’язнення, ще два були засуджені до 8 років заочно.

У той же час лише 9 жителів Криму – мирних жителів та політичних в’язнів – були звільнені від полону на 10 років війни.

“Вгору” розповідає про справу кримського батальйону Татар, названий на честь Номана Челебіджхан, чому Росія вважає це терористичною організацією, і як, на думку правозахисників, міжнародна спільнота та Україна повинні реагувати незаконними покараннями.

Батальйон Номана Челебіджихан – Це добровільне збройне збройне утворення Криму, створене на початку 2016 року під час блокади на адміністративному кордоні з окупованим Кримом.

Глава штабу Криму Блокади Ленура Ісламова та представники формування Паїд у 2016 році. Фото: “Криму. Реалії”

У той час лідери Кримських татар організували продовольчу блокаду півострова, щоб зупинити постачання української їжі на неконтрольованій території.

Батальйон був названий на честь кримського політичного діяча та громадського діяча, першого глави уряду Блаженної Народної республіки, Номана Челебіджіхана. Але насправді ми говоримо про громадськість формації Аскара, зареєстрованої в Україні в Державній прикордонній службі регіону Херсон.

Портрет Номана Челебіджхан на кордоні з Кримом. Фото: “Публічна блокада Криму”

Аналітик правозахисної організації “Crimeos” Євгенія Ярошенко каже дюймУ 2022 році Росія та окупаційна адміністрація вважали батальйон незаконною збройною формацією, для якої вони є ув’язненням до 15 років. У 2022 році Верховний суд Російської федерації визнав батальйон з терористичною організацією за позову про посаду генерального прокуратури Російської федерації, яка вважає, що діяльність Батальйону нібито загрожує суспільству та державі, вторгся на російську мову Федерація і спрямована на «озброєне захоплення» Криму.

Чому Російська федерація визнала батальйон Номана Челебіджан?

Менеджер та адвокат Кримського -Татарського ресурсного центру Ladmila Korotnya пояснює, що Батальйон Номана Челебіджана не мав офіційного статусу військового батальйону до 2023 року. У 2023 році 48 -й окремий штурмовий батальйон, названий на його честь. Номан Челебіяхан, ЯKII знаходиться під контролем сил.

За словами юриста, новостворена військова одиниця – це інша структура, і люди прагнуть брати участь у громадському формуванні в публічному та державному кордоні “Аскер”, який офіційно є офіційно зареєстрований У 2016 році. Члени Аскера брали участь у Кримській блокаді Криму.

Прапор батальйону Номана Челебіджця в селі Новлекіяйвра в регіоні Херсон. Фото: “Криму. Реалії”

«Вони були визнані терористом виключно для того, щоб бути зручнішими для переслідування людей. Саме в регіоні Херсон це, мабуть, головна стаття, якщо люди справді судять. Тому що, на жаль, багато людей у ​​регіоні Херсон викрадають, і не існує суду, немає розслідування – їх просто катують », – говорить він Ладміла коротко.

Аналітик злочинів Євгенія Ярошенко також вважає, що Російська федерація та адміністрація окупації, ймовірно, використовуватимуть батальйон Челебіджхан як один із інструментів політичних репресій проти Кримських татар та інших людей з Криму для участі в блокаді півострова.

Як матеріал? З’єднувати Спільнота Але допоможіть нам розповісти нам більш важливі історії про Херсона та Херсона.

Як у російському суді вони доводять провину людей у ​​цій справі?

ЇстиВене Ярошенко повідомляє, що докази цього батальйону в окупаційних судах є свідченням того, що підсудні проводили продовольчу та фінансову підтримку батальйону, захист його об’єктів, перевірки транспортних засобів, що перетинали адміністративний кордон між Кримом та Херсоном. Поле

За його словами, ще одним свідченням провини може бути те, що підозрювані не припиняють брати участь у батальйоні і не повідомляли російських правоохоронних органів. У багатьох випадках показання були отримані в результаті катувань, що суперечить Стаття 15 Домовленості проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або принизливих чеснот, типів поведінки та покарання, пояснює аналітик.

Область дій на кримській блокаді, Чонгар. Фото: “Криму. Реалії”

Менеджер та адвокат Кримського ресурсного центру Татар Лаудміл незабаром підкреслює, що жоден активіст, який брав участь у Кримській блокаді Вони діяли абсолютно юридично в юридичному регіоні України, захищаючи законні інтереси української держави.

Офіційні докази, на думку адвоката, можуть бути публікаціями в соціальних мережах, фотографіях, враженнях таємних свідків тощо.

«Звичайно, ми не можемо говорити про неупередженість тесту, об’єктивності тощо. Вже існує рішення Європейського суду з прав людини, що свідчить про те, що суди в Криму та інших окупованих територіях України є незаконними, вони не були створені відповідно до закону. Тому їм не потрібні докази, оскільки немає таких сторін. Людина вже винен і має пропозицію ще до того, як його затрималиВін думає Ладміла коротко.

Якою має бути реакція України та міжнародна реакція на затримання людей у ​​цьому батальйоні?

За словами аналітика Крімсаоса Євгена Ярошенко, Україна повинна провести ефективне розслідування всіх випадків незаконного висновку на окупованих територіях, в тому числі за звинуваченням у участі в батальйоні на ім’я Номан Челебіджханг:

«Ці дії є військовими злочинами. Якщо неможливо українським правоохоронним органам провести ефективне розслідування, участь Міжнародного кримінального суду та зарубіжних країн, які розслідують військові злочини відповідно до механізму загальної юрисдикції ».

Україна та іноземні держави також повинні вводити особисті санкції проти осіб, які беруть участь у незаконному висновку, та забезпечити комплексну підтримку жертвам політичних репресій, їхніх сімей та адвокатів та активіста людини.

Євгенй Ярошенко каже, що російські окупанти будуть викрасти, катувати, ув’язнити та депортувати громадян українських жителів, а їхні війська знаходяться на окупованих територіях. Отже, лише де -зайняття цих територій насправді може зупинити ці жорстокості. І це вимагає належної військової допомоги в Україні, а також більш ефективних санкцій галузі проти різних секторів російської економіки та санкцій проти цих економічних структур з усього світу, які дозволяють Росії обійти існуючі обмеження.

Менеджер та адвокат Кримського -Татарського ресурсного центру Ладміла Коротня каже Люди в цій справі не повинні вважатися політичними в’язнями та військовополоненими відповідно до Третя Женевська конвенціяПоле означатиме заборону на судові переслідування та затримання у військовополонених, а не в тюрмах, а також у попередньому центрі затримання.

За її словами, обмін цивільними заручниками та політичними в’язнями з Криму дуже повільно: понад 10 років війни лише 9 кримним ув’язненим вдалося обмінюватися.

Людміла Короткі пояснює, що громадськість формування “Аскера” може вважатися мілітаризованою установою, оскільки це допомогло прикордонній охороні, щоб забезпечити наказ. Тому членів Аскри можна сприймати як Ботіни У міжнародному праві люди, які входять до збройних сил країни, безпосередньо беруть участь у військових операціях. І ставитися до в’язнів, якщо вони потрапляють у полон.

«Ми розуміємо, що Російська Федерація не виконує всіх цих вимог, навіть для тих військовополонених, які вона визнає, і їх часто катують, що також забороняється третьою Женевською конвенцією. Тим не менш, нам важливо визнати своїх військовополонених як з України, так і з міжнародної спільноти. Оскільки ми вважаємо, що їх визнання як військовополонених дозволить нам швидше повернути цих людей », – переконаний адвокат.

  • У квітні 2024 року стало відомо про затримання двох жителів окупованого округу Деничського Херсона за передбачувану участь у Криму Татарському батальйоні, названому на честь Номана Челебіджихана »: 66-річний житель Novoleksiyivka І 60-річний житель ГенічешПоле

  • У червні 2024 року окупаційна влада є незаконною Вона засуджувала Мешканець округу Генешка до трьох з половиною років в’язниці з покаранням у максимальній кримінальній колонії для, імовірно, взяв участь у батальйоні, названому на честь Номана Челебіджхан. Незаконний вирок був затверджений окружним судом Окупації Джічі.

Today in Ukraine
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: