Згідно з останніми економічними даними, російська економіка сповільнилася в останні місяці і може бути ще більш ризикною, якщо зниження цін на нафту та шоку на світових ринках продовжиться в майбутньому, пише, пише, пише, пише, пише, пише, пише, пише РейтерсПоле
Зростання російської економіки, яка подається вартістю трирічної війни в Україні, перевищив 4% за останні два роки, але дефіцит праці багатьох інших секторів призвело до збільшення заробітної плати та цін, що збільшило інфляцію вище 10%.
У відповідь Центральний банк збільшив ключову процентну ставку до 21%, що є найвищим рівнем з початку 2000 -х років, що спричинило невдоволення лідерами бізнесу, які претендують на інвестиції. Тим часом ціна основного російського експорту, нафти, водоспаду.
За даними минулого тижня, зростання ВВП у лютому впало до 0,8% у річному розрахунку з 3% у січні, що є найнижчим з березня 2023 року, тоді як восени проводяться транспортування, оптова, оптова та виробництво.
Зростання промислового виробництва знизилося до 0,2% з 2,2%.
Економісти заявили, що хоча лютий був на два дні коротший, ніж минулого року, ознаки уповільнення були очевидними.
“Погіршення ситуації в більшості промислових секторів стає стабільним. Ознаки уповільнення набирають обертів”, – заявив аналітики Raiffeisenbank в аналітичній записці.
Вони посилаються на високі процентні ставки, відсутність праці, відсутність виробничих потужностей поза оборонним сектором та постійний тиск із західних санкцій.
Уповільнення зростання буде посилено зниженням цін на нафту, що досягло найнижчого рівня з квітня 2021 року від побоювань, що імпортні тарифи президента США Дональда Трампа викликають глобальну рецесію.
Звіти, підготовлені Міністерством економіки та Центральним банком урядової Асамблеї 4 лютого – за кілька тижнів до новини про великі тарифи в США в США, інвестори у всьому світі шокували про зниження цін на нафту, обмеження бюджету та зростання безнадійних корпоративних боргів.
У звіті Міністерства йдеться про те, що технічний рецесія стає все більш схильним до контролю і що уповільнення кредитування та інвестицій, спричинених високими процентними ставками, уповільнить майбутнє зростання.
Останнє показує, що лише військові сектори виробництва або заміна імпорту санкцій все ще зростають.
“Заступництво триває в галузі”, -заявили експерти аналітичного центру CMACP (макроекономічний аналіз та короткий прогноз), який радить уряд.
Раніше він заявив, що сектори поза військово-промисловим комплексом були в станіці з середини 2013 року.
Дані також показали, що споживчий попит, який є основним фактором загального зростання, сповільнюється: роздрібні продажі збільшилися лише на 2,2% у лютому після 5,4% у січні.
“Це ще одне підтвердження того, що, незважаючи на те, що дохід продовжує зростати, реальне бажання від споживання зникає. Ми починаємо йти на плато споживача”,-сказав Софія Донорати, головний економіст T-Bank.
Крім того, хоча Росія була позбавлена нових тарифів на імпорт США, Трамп погрожував ввести санкції, спрямовані на подальше зменшення Москви для продажу нафти, якщо вона не змусила покрити припинення вогню в Україні, яку він вимагав.
Продаж автомобілів, які зросли за рекордно швидкістю за останні два роки, коли ринок був відновлений після виходу західних брендів у 2022 році, у першому кварталі зменшився на 25% у річному розрахунку та на 46% лише у березні.
Залізничний вантаж, який контролює багато економістів, зменшився на 7,2% у березні та 6,1% у першому кварталі, включаючи перевезення ключових експортних товарів, таких як нафта, зерно та метали.
Глобальний індекс S&P продемонстрував різке скорочення у березні у виробничому секторі до мінімуму 2022 року на тлі зменшення виробництва та замовлень від низького внутрішнього та зовнішнього попиту.
Економісти в опитуванні Reuters минулого місяця передбачили, що зростання ВВП у 2025 р. Знищується на 1,7% з 4,1% у 2024 р. Міністерство економіки прогнозує зростання у 2025 р.-2,5% порівняно з прогнозом Центрального банку на 1-2%.
Минулого місяця президент Володимир Путін закликав своїх економічних чиновників не заморозити російську економіку, як у палаті кріотерапії, з їх жорсткою грошово -кредитною політикою, яку багато аналітиків трактували як виклик до циклу пом’якшення.
“Затримка – це не смерть, але це як рецесія”, – сказав Антон Табах, аналітик Агентства Expert Expert.