Після перемоги на турнірі WTA 1000 у Римі Еліна Світоліна встановила одразу кілька історичних досягнень. Українська тенісистка стала найстарішою гравиною в історії, яка вибила з одного турніру трьох суперниць із топ-5 світового рейтингу.
Про це повідомляє Громадське Спорт.
У фіналі турніру перша ракетка України у трьох сетах перемогла американку Коко Гофф.
На шляху до титулу Світоліна також обіграла Олену Рибакину та Ігу Швентек — другу, третю та четверту ракетки світу відповідно.
Завдяки цьому українка перевершила досягнення Серени Вільямс і стала найстарішою тенісисткою, яка вибила трьох суперниць із топ-5 на одному турнірі.
Фінальний матч проти Гоффа став для Світоліної найдовшим у Римі – тенісистки провели на корті 2 години 52 хвилини.
При цьому всі матчі проти суперниць з топ-5 українка виграла лише у трьох сетах.
Одним із ключових показників турніру стала гра Світлоліною на брейкпойнтах.
За даними Opta Ace, українка завершила турнір із 59 відіграними брейкпойнтами – це найкращий показник на турнірах WTA 1000 щонайменше з 2021 року.
Жодна інша тенісистка за цей період навіть не здолала позначку у 50 відіграних брейкпойнтах.
Найважчим для Свєтоліної став чвертьфінал проти Рибакіної, де вона відіграла 16 із 20 брейкпойнтів.
У півфіналі проти Швентек українка врятувала 11 брейкпойнтів, а у фіналі проти Гофф – ще 14.
Після перемоги Світоліна заявила, що задоволена тим, як впоралася з нервами та фізичним навантаженням протягом турніру.
Наступним турніром для української тенісистки стане Ролан Гаррос, основна сітка якого стартує 24 травня.
