У найближчі дні Європейського Союзу Європейський Союз намагатиметься протистояти тарифам президента Дональда Трампа, ймовірно, схваливши перший пакет цільових контрзаходів на 28 мільярдів доларів – від стоматологічної нитки до алмазів. Про це повідомляється РейтерсПоле
Такий крок означатиме, що ЄС приєднається до Китаю та Канади у відповідь на тарифи проти Сполучених Штатів на початку ескалації, що, як і деякі страхи, стане світовою торговою війною, зробить товари для мільярдів споживачів та стимулюватиме економіку у всьому світі.
Починаючи з країни ЄС, 25% сталі, алюмінію та автомобілів, а також «взаємні» тарифи на 20% майже для всіх інших продуктів отримають 25% країни ЄС.
Тарифи Трампа охоплюють близько 70% експорту ЄС до США, загальна вартість 532 мільярдів євро і, ймовірно, випереджає мідь, фармацевтичні продукти, напівпровідники та деревину.
Європейська комісія, яка координує торгову політику ЄС, запропонує членам у понеділок у понеділок список американських товарів, які будуть введені у відповідь на тарифи Трампа на сталь та алюміній, але не більш широкі взаємні збори.
Він буде включати американське м’ясо, крупи, вино, дерево та одяг, а також жувальну гумку, зубну нитку, пилосос та туалетний папір.
Бурбон – це одна з продуктів, яка привертала більше уваги та викликала відмінності в блоці. Комісія встановила 50% обов’язків, які змусили Трампа загрожувати 200% протидії алкогольним напоям з ЄС, якщо блок триватиме.
Експортери вина – Франція та Італія – висловили стурбованість. ЄС, економіка якого багато в чому залежить від вільної торгівлі, прагне переконатися, що вона має широку підтримку будь -якої реакції, щоб продовжувати наполягати на Трампа, щоб в кінцевому рахунку вступити на переговори.
Раніше в понеділок Люксембург відбудеться на рівні ЄС з моменту оголошення Трампа про масштабні тарифи, на яких міністри, відповідальні за торгівлю з 27 переглядів країн-членів ЄС, та найкращі способи реагувати на це рішення.
Дипломати ЄС заявили, що головна мета зустрічі – поговорити з єдиним повідомленням про бажання погодитися з Вашингтоном про скасування тарифів, але легко реагувати на контрзаходи, якщо неможливо.
Серед членів ЄС є ряд думок про те, як реагувати. Франція заявила, що ЄС повинен працювати над упаковкою заходів, які виходять далеко за рамки тарифів, і президент французького Еммануеля Макрона запропонував, щоб європейські компанії призупинили інвестиції в США, поки “все не буде пояснено”.
Ірландія, експорт якої до Сполучених Штатів закликав до “збалансованої та збалансованої” відповіді, тоді як Італія, третій за величиною експортер ЄС у Сполучених Штатах, задумалася, чи повинен ЄС взагалі вживати заходів.
“Це складний баланс. Заходи не можуть бути занадто м’якими, щоб змусити Сполучені Штати сидіти за столом переговорів, але вони не повинні бути занадто жорсткими, щоб не призвести до ескалації”, – сказав один із дипломатів ЄС.
Переговори з Вашингтоном сьогодні не дали результатів. Міністр торгівлі ЄС Марош Шеффхович зателефонував у свою дві години розмови з американськими колегами у п’ятницю Френк, оскільки він сказав їм, що тарифи в США “шкідливі, невиправдані”.
У будь -якому випадку, початкові схеми ЄС проголосують у середу і будуть затверджені, якщо їм не проти кваліфікованої більшості з 15 членів ЄС, що становить 65% населення ЄС.
Вони набудуть чинності на двох етапах: менша частина – 15 квітня, а решта – через місяць.
Президент Урсули фон дер Ліен також проведе окремі дискусії в понеділок та вівторок з лідерами сталевої, автомобільної та фармацевтичної промисловості для оцінки впливу тарифів та визначення, що робити далі.