Україна відреагувала на рішення МОК дозволити білоруським спортсменам виступати під національним прапором

Ілюстративне фото: МОК


Міжнародний олімпійський комітет скасував рекомендації щодо обмежень для білоруських спортсменів та дозволив їм брати участь у міжнародних змаганнях під державним прапором, гімном та іншою національною символікою.

Про це повідомляє Головне в Україні.

У МОК заявили, що спортсмени не повинні бути обмежені у праві на участь у міжнародних змаганнях через дії своїх урядів, зокрема у випадках війни чи конфліктів.

Реклама
Реклама

Також у комітеті зазначили, що білоруські спортсмени вже брали участь у міжнародних турнірах та Олімпійських іграх у статусі нейтральних атлетів «без інцидентів на полі та поза ним».

Водночас, рішення МОК не стосується спортсменів із російським паспортом. У комітеті пояснили це тим, що Олімпійський комітет Росії залишається відстороненим.

Національний олімпійський комітет України у відповідь висловив “категоричний протест” і заявив, що рішення МОК суперечить принципам справедливості та олімпійським цінностям.

У НОК України наголосили, що Білорусь продовжує підтримувати російську агресію проти України, а її територія використовується для запуску ракет та дронів українськими містами.

Також в українському комітеті заявили, що за понад чотири роки повномасштабної війни Росія за підтримки Білорусі знищила сотні спортивних об’єктів в Україні та забрала життя понад 600 українських спортсменів та тренерів.

Президент НОК України Вадим Гутцайт назвав рішення МОК “небезпечним прецедентом міжнародного спортивного руху”.

У Міністерство молоді та спорту України заявили, що рішення МОК є «відверто слабкою позицією» та суперечить реальній ситуації.

У відомстві також наголосили, що поява білоруської чи російської символіки на міжнародних спортивних аренах під час війни є «аморальною».




Today in Ukraine
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: