Європейський Союз розглядає можливість впровадження значно більших обов’язків щодо українського імпорту в найближчі тижні. Про це повідомляється Фінансові часи З посиланням на джерела.
Ми говоримо про плани виконання режиму без обов’язків, запроваджених у 2022 році після повного вторгнення Російської федерації. Формально його надійність закінчується 6 червня.
Джерела публікації зазначають, що перехідна пропозиція, нещодавно подана державами-членами, забезпечує значне зменшення квот для імпорту без гри. Це може серйозно вплинути на українські експортери сільського господарства, оскільки нові обмеження впливатимуть на кукурудзу, цукор, мед та птицю.
Наприклад, щорічна квота на кукурудзу зменшиться з 4,7 мільйона тонн до 650 тисяч тонн для цукру – з 109 тисяч до 40,7 тис. Тонн, для птахів – з 57,1 до 40 тисяч тонн.
Це рішення було відповіддю на тиск Польщі, який закликав Європейську комісію захистити внутрішній сільськогосподарський ринок ЄС. Польські фермери та політики звинувачують український експорт у зменшенні продукції для продукції в Європі.
На додаток до економічного фактора, ситуація також має політичний вимір – за даними Diplomats, польська влада попросила відкласти переговори з Києвом до кінця президентських виборів, щоб зменшити шанси кандидата в опозицію Кароль Навроцький.
Європейська комісія підтвердила, що збір зобов’язань не буде автоматично розширений, і в даний час розглядається торговельна угода з Україною.