Зерновий ринок ЄС перестав бути пріоритетом для України

Ілюстративне фото / Фото Reuters


Європейські фермери привітали рішення Європейського Союзу відновити квоти для імпорту української пшениці та ячменю, які набули чинності в п’ятницю. Незважаючи на це, фермери все ще стикаються з глобальною ціновою конкуренцією, оскільки Україна намагається переорієнтуватися на експорт в інші регіони, пише пише РейтерсПоле

ЄС скасував обов’язки та квоти для українських агропродуктів після повного вторгнення в Росію три роки тому. Згодом, після протестів фермерів від цінового тиску, було встановлено обмеження обсягу імпорту окремих товарів, включаючи цукор. У той же час пшениця та ячмінь залишалися без обмежень, і з початку сезону 2024/25 (липень минулого року) в ЄС було імпортовано понад 4 мільйони тонн української пшениці.

З 7 червня привілейований режим припинився, і ЄС повернувся до системи квоти до передачі. Це рішення буде дійсним для нової довгострокової торговельної угоди з Kyiv.

Французька асоціація виробників пшениці AGPB назвала це “першим важливим кроком” для відновлення ринкової рівноваги.

Згідно з новими правилами, щорічні квоти на чергування становлять 1 мільйон тонн пшениці та 350 тисяч тонн ячменю. Враховуючи решту семи місяців у 2025 році, він еквівалентний приблизно 583 тис. Тонн пшениці та 204 тис. Тонн ячменю до кінця року.

Європейські фермери, які також стурбовані майбутньою торговою угодою ЄС з Південною Америкою (Block Mercosur), звинувачують український імпорт у зниженні ціни нижче витрат – на тлі збільшення витрат на енергію та добрив від війни.

За даними торговців, квоти можуть допомогти зменшити експорт українського зерна до Європи та зберегти більше пшениці на європейському ринку, але вплив на ціни може бути обмеженим.

Один із торговців анонімності сказав, що зерно, яке не потрапить до ЄС, все одно знайде метод на світовому ринку.

Перший заступник міністра аграрної політики України Тараса Прососький визнав, що втрата доступу до великого європейського ринку є ударом, але Україна зможе переорієнтувати експорт до Північної Африки та Південно -Східної Азії.

“Ми вже були там у 2021 році, і в логістиці це не складно. Питання полягає в ціні”, – сказав Восоцький журналістам.

Україна та ЄС зараз працюють над більш широкою торговою угодою. За словами Європейського комісара з питань сільського господарства, майбутня угода передбачає квоти між нинішніми кордоном та тими, що працювали при скасуванні обов’язків.

Тарас Тарас Тарас Качка попередив про ризик стресу на ринку: “З кукурудзи не буде, але питання виникає з пшеницею та ячменем. Ми сподіваємось, що ми зможемо досягти прийнятних обсягів”, – сказав він під час зернової конференції в Києві в п’ятницю.

Що стосується кукурудзи, то з 7 червня він з’явився у появі щорічної квоти до 650 тисяч тонн. Однак, на відміну від пшениці та ячменю, немає суттєвого впливу, оскільки ЄС має загальний нульовий тариф для імпорту кукурудзи.




Джерело

Today in Ukraine
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: