Українці, які виїхали за кордон через війну і офіційно працюють там, тепер зможуть зареєструвати свою іноземну тривалість служби, щоб отримати вікову пенсію в Україні. Кабінет міністрів схвалив резолюцію.
Раніше лише ті періоди роботи, які були в Україні, або в країнах, з якими були підписані двосторонні угоди на страховий період. Тепер це правило змінилося: незалежно від того, чи буде така угода з певною країною, придбана за кордоном – за умови, що вона підтверджується відповідними документами.
“Ми прагнемо забезпечити справедливість щодо питань пенсій, тому ми змінюємо законодавство у відповідь на проблеми часу”, – – – – – – – – – – – – – – – – – – Заявлений Міністр соціальної політики Оксана Шалонович.
Закон про систему пропорційного обліку з SO -Called Propertal Services був прийнятий минулого року. Він передбачає, що сума пенсії залежатиме лише від страхових внесків, сплачених в Україні. Але досвід, здобутий за кордоном
Наприклад, Міністерство соціальної політики пояснює: Якщо людина має 25 -річний досвід роботи в Україні та ще 5 років – за кордоном, зараз ці 5 років обчислюються. Вона не могла піти у відставку у віці 60 років.
Уряд також вирішив ситуацію з громадянами, які колись працювали в Росії чи Білорусі. Раніше, щоб брати участь у цих країнах, слід надати офіційний сертифікат про відсутність пенсійних платежів. Після початку повної війни такий сертифікат став неможливим. Тепер, замість сертифіката, досить особиста заява: людина стверджує, що не отримує пенсію від Російської Федерації чи Білорусі та несе юридичну відповідальність.
“Це рішення дозволяє врахувати всю роботу українців, навіть якщо частина його вирушила за кордон”,-сказав Вітірмер-Міністер Олексій Чернішова.