Естонія, Латвія і Литва відключилися від російської енергосистеми

Естонія, Латвія і Литва відключилися від російської енергосистеми


Сьогодні регіональні оператори повідомили, що сьогодні три країни Балтії відключили свої енергетичні системи від російської енергетичної системи, яка є частиною плану, спрямованого на тісну інтеграцію країн з Європейським Союзом та збільшенням безпеки, повідомляє, повідомляє, повідомляє, повідомляє, повідомляє, повідомляє, повідомляє, повідомляє, повідомляє, повідомляє, повідомляє, повідомляє, повідомляє, звітує РейтерсПоле

Естонія, Латвія та Литва відключені від спільної мережі IPS/UPS та, надаючи тести в останню хвилину, синхронізовані з мережею ЄС о 12:00 у неділю після цього часу, коли вони працювали автономно.

«Ми досягли мети, яку ми так довго ходили. Тепер у нас є все під контролем », – сказав міністр енергії Литви, Жигімантас Вайчин на прес -конференції.

Плани вимкнути Балтійські держави з колишніх радянських імперських правителів, про які обговорювались десятиліттями, набирали обертів після анексії Москви Криму у 2014 році.

Ця мережа була останнім зв’язком з Росією для трьох країн, які були відроджені як незалежні держави на початку 1990 -х після краху Радянського Союзу та вступили до Європейського Союзу та НАТО у 2004 році.

Після вторгнення в Москву в Україні в 2022 році ці три гарячі прихильники Київ перестали купувати електроенергію в Росії, але покладалися на російську енергетичну систему для контролю частоти та стабілізації мереж, щоб уникнути перебоїв у постачанні електроенергії.

“Закінчивши енергетичну залежність країн Балтії з Росії, ми позбавляємо агресора можливості використовувати енергію як зброю проти нас”, – сказав міністр Естонії Маргус Цахнк.

Військова вантажівка була помічена поруч із латвійсько-російським кордоном на підстанції електроенергії Reseque, а зброя зі зброєю патрулювала околиці та сусіднє місто, що вказує на проблеми Балтії щодо спроб саботажу порушити перемикання.

Президент Європейської комісії Урсула фон дер -дерє буде в неділю в системі ЄС, заявив у п’ятницю у своєму кабінеті.

“Система стабільна, процес є плавним, ніхто не помічає, що щось змінилося”, – сказав міністр Латвії Каспар Мельніс в інтерв’ю Reuters після розлуки.

За словами аналітиків, для підтримки постійної енергопостачання потребує стабільної мережевої частоти, яку простіше потрапити з часом у великій синхронізованій зоні, наприклад, Росія або Континентальна Європа, порівняно з тим, що країни Балтії можуть зробити своє.

Міністерство енергетики Литви розповіло Reuters, що розробило плани щодо надзвичайних ситуацій, згідно з якими деякі великі споживачі енергії, такі як фабрики, можуть бути тимчасово відключені від мережі за відсутності електроенергії для підтримки основних запасів.

Для Росії розділення означає, що його ексклюзивний Калінінград, розташований між Литвою, Польщею та Балтійським морем, відрізаний від основної російської енергетичної системи і змушений підтримувати власну енергетичну систему.

З 2018 року Балтійські штати витратили майже 1,6 мільярда євро на модернізацію енергетичної системи для навчання, тоді як Москва витратила 100 мільярдів рублів (1 мільярд доларів), включаючи будівництво декількох газових електростанцій у Калінінграді.




Джерело

Today in Ukraine
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: