Депозитфотос
Днями голова Міністерства оборони заявив, що український безпілотник. UA надіслав партію землі для НАСА, і тепер Форбс Україна розкрив деякі деталі співпраці.
DRONE.UA – українська група компаній, яка є міжнародним системним інтегратором безпілотних рішень, робототехніки та енергетичної незалежності. Серед своїх клієнтів DTEK Energy Holding, MetInvest Mining та металургійна група, MHP Agro Holding, Mobile Operator Vodafone; У Сполучених Штатах також є понад 100 великих та малих державних контрактів. У 2024 році дохід Drone.UA становив 135 мільйонів у 2,5 рази більше, ніж у 2023 році.
NASA помітила, що українська компанія на CES-2015 вступила в контакт, а потім зв’язалася з укладенням угоди. Днями Drone.UA надіслав невелику випробувальну партію земельних робототехнічних систем до космічного агентства, а потім планує встановити масові поставки.
Український павільйон на CES 2025 / Facebook
Назва розробки, а також кількість транзакцій не розкриваються через NDA, але вказує на те, що вони створили ці системи лише в 2024 році.
NASA використовує земельних роботів для підготовки до космічних місій, вивчення інших планет або поверхні землі. Надзвичайна ситуація Глави Державного космічного агентства України (DCAU) Андрій Колесник у коментарі до Forbes заявила, що в цьому випадку сказано, що “вивчення недоступних регіонів місяця”.
“Агентство перевірить роботів Drone.UA на землі, шукатиме їх та тестує ідеї”, – каже Валерая Яковенко Ко.
Арсенал NASA має кілька типів роботів, включаючи K10 для розвідки на поверхні Місяця та Марса, Рассор для вилучення ресурсів, Grover для збору льодовиків у Гренландії та багато іншого. Агентство також розглядає використання роботів для виконання родовищ та переробки льоду в кисні.
Наступні плани Drone.UA включають ринок у травні 2025 року з новою робототехнічною платформою, яка вагою до двох тонн – вона буде вироблена в США, а компанія вважає платформу як потенційну подальшу доставку НАСА.
Спеціальний проект українського Edtech виграв світовий ринок: участь у Центрі навчання Smarte та Green Fores