Норвегія надасть Україні 40 млн євро на посилення енергосистеми

Наслідки удару РФ по енергооб'єкту / Фото: ДСНС


Норвегія та Європейський Союз домовились про підтримку енергетичної безпеки України. Норвегія виділить близько 40 млн. євро (425 млн. норвезьких крон) на відновлення та посилення української енергосистеми.

Про це йдеться у пресрелізі уряду Норвегії.

У документі наголошується, що після більш як чотирьох років повномасштабної війни російські атаки поставили значну частину енергосистеми України під сильний тиск.

Реклама
Реклама

Кошти планують направити на децентралізоване виробництво енергії, відновлювану енергетику, акумуляторні системи зберігання та локальні енергосистеми.

За словами міністра закордонних справ Норвегії Еспена Барта Ейде, фінансування має допомогти Україні пройти наступну зиму та одночасно будувати менш вразливу до атак енергосистему.

“Україна має пережити майбутню зиму, водночас будуючи енергетичну систему, яка буде менш вразливою до атак. У співпраці з ЄС Норвегія надає 425 млн норвезьких крон для зміцнення енергетичної безпеки України. Це фінансування допоможе Україні задовольнити нагальні потреби, а також сприятиме її відновленню”. Іде.

Єврокомісар з питань розширення Марта Кос заявила, що підтримка Норвегії допоможе Україні підготуватися до зими та наблизитись до енергосистеми ЄС.

Фінансування надаватиметься через Інвестиційний механізм ЄС для України, який передбачає залучення додаткових коштів від банків та інших фінансових установ.






Джерело

Today in Ukraine
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: