OPEC+ змінює стратегію: з вересня різко зросте видобуток нафти

У грудні ОПЕК+ заявила, що почне «поступово» скасовувати скорочення видобутку, але діяла набагато швидше і зараз випереджає графік приблизно на рік / Фото Bloomberg


OPEC+ нафтові картелі оголосили про збільшення виробництва нафти на 547 тисяч барелів на день з вересня 2025 року. Це рішення, нарешті, завершує майже два роки стратегії утримання цін, обмежуючи пропозицію ринку, повідомляє Фінансові часиПоле

У січні 2024 року вісім країн -членів, включаючи Саудівську Аравію, Ірак та Об’єднані Арабські Емірати, добровільно знизили виробництво на 2,2 мільйона барелів на день. Причиною було побоювання збільшити популярність електромобілів та повільне зростання попиту на нафту в Китаї.

Реклама

Однак ці скорочення, які спочатку були заплановані на три місяці, не могли зупинити падіння цін. У той же час картель почав втрачати частку ринку від зростання виробництва в США, Бразилії та Канаді, що спричинило внутрішню напругу.

У грудні OPEC+ оголосив про намір «поступово» скасувати обмеження з березня, але реальна віддача на ринок була набагато швидшою, ніж очікувалося. Зокрема, ОАЕ отримувала додаткову квоту в 300 тисяч барелів на день.

Багато аналітиків прогнозують, що цієї зими ринок може зіткнутися з надлишком нафти. Totaleni попередив, що нафта незабаром стане занадто великою, особливо у випадку уповільнення світової економіки.

До цих пір ринок поглинає додаткові обсяги OPEC+, зокрема, завдяки літньому туристичному сезону. У квітні травні ціна Brent знизилася на 19% до менше 60 доларів за барель, але пізніше відновився, досягнувши 69 доларів в кінці тижня. Зокрема, ціни підтримували війну між Ізраїлем та Іраном, а також останніми торговими угодами США.

Незважаючи на збільшення виробництва, є ще два скорочення: добровільне скорочення на 1,65 мільйона барелів з восьми країн та загальна абревіатура ОПЕК+ на 2 мільйони барелів, що повинно бути дійсним до кінця 2026 року.

Повернення цих обсягів на ринок стане предметом подальших дискусій. Однак, на думку учасників липневого семінару ОПЕК у Відні, загальний настрій залишається обережним і “похмурим”.

Очікується, що в 2026-2027 рр. Поставка нафти знову може бути зменшена через низькі ціни, що обмежує виробництво між країнами поза ОПЕК. За даними консалтингової компанії Rystad, цього року країни, які не мають PEC, збільшать виробництво на 1,4 мільйона барелів на день, а потім на 1,1 мільйона, а в 2027 році – лише 91 тисяч.

Barclays зазначає, що зі сповільненням зростання, зокрема в США, ОПЕК може вперше використовувати свої резервні об’єкти за десятиліття, що в кінцевому рахунку може призвести до нового зростання цін на нафту.






Джерело

Today in Ukraine
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: