Reuters: Путін дедалі більше стурбований станом російської економіки

Reuters: Путін дедалі більше стурбований станом російської економіки


Президент Володимир Путін все більше і більше турбує спотворення в російській економіці воєнного часу, а Дональд Трамп наполягає на припиненні війни проти України, сказав він Рейтерс П’ять джерел знають про ситуацію.

Російська економіка, яка існує лише завдяки експорту нафти, газу та корисних копалин, активно зросла за останні два роки, незважаючи на численні раунди західних санкцій. Однак в останні місяці внутрішня активність стала напруженою через відсутність праці та високих процентних ставок.

Це сприяло утворенню частини російської еліти, що врегулювання конфлікту за допомогою переговорів бажано, згідно з двома джерелами Reuters, які знають з мисленням у Кремлі.

Трамп, який повернувся до своїх обов’язків у понеділок, пообіцяв швидко врегулювати війну. Цього тижня він заявив, що санкції та тарифи можуть бути накладені на Росію, якщо Путін не піде на переговори і додав, що “великі проблеми” в економіці чекають на Росію.

Ступінь стурбованості Путіна щодо економіки, про яку говорили співрозмовники, і вплив цього фактора на погляди на війну всередині Кремля вперше було задокументовано.

Путін вважає, що основні “цілі війн” вже були досягнуті, включаючи контроль над територією, яка з’єднує материкову Росію з окупованим Кримом та ослабленням України, одним із джерел, знайомих з хідом думок у Кремлі.

Президент Росії також визнає, що протистояння було навантаженням на економіку, зазначило джерело, згадуючи “дійсно великі проблеми”, такі як вплив високої процентної ставки на немічні підприємства та промисловість.

Розчарування Путіна з’явилося на зустрічі з лідерами бізнесу в Кремлі ввечері 16 грудня, де він читав більш високі економічні чиновники. Про це повідомили два джерела, знайомі з обговоренням економіки в Кремлі та уряді.

Одне з джерел, які отримали інформацію після зустрічі, заявив, що Путін помітно нещасний, коли почув, що приватні інвестиції зменшуються з високої вартості позик.

Деякі з найвпливовіших російських бізнесменів, серед яких голова Роснефта Ігора Сечіна, голови Ростека Сергія Челетсова, алюмінієвого магната Олег Дерипаска та найбільшого акціонера Steffal Saverstal Steffal.

Глава російського центрального банку Набілліна зіткнувся з тиском двох найвпливовіших російських банкірів – її колишнього лідера, керівника німецького Грефа Sberbank та керівника VTB Андрій Костіна. Вони побоюються, що Росія переходить до стагфляції, сказала одне з джерел, знаючи про дискусії про економіку.

У своєму виступі 19 грудня Путін закликав до “збалансованого рішення про ставку”. Наступного дня, останній раз у 2024 році, засідання з грошово -кредитної політики, Центральний банк зберегла ставку 21%, незважаючи на очікування ринку, що збільшиться на 200 основних пунктів. У своєму виступі, після прийняття рішення, голова Центрального банку заперечив, що вони його розчавили.

Набіллін, колишній помічник Путіна з економічних питань, і міністр економіки – одна з найвпливовіших жінок у Росії. Вона була керівником Центрального банку з червня 2013 року, а три джерела повідомили, що Путін довіряє їй.

Лише через кілька тижнів після початку Російської федерації Путін припустив, що Набіулліні пішов на третій термін як голова Центрального банку. Його термін закінчується в 2027 році.

Прихильники Набілінз кажуть, що критики не помічають основної причини інфляції – величезні військові витрати – і стверджують, що без цього економічна стабільність буде під загрозою.

За двома джерелами, деякі законодавці вимагають їх заміни, але це малоймовірно.

“Ніхто в такій ситуації не змінить керівника Центрального банку … Орган безперечний, президент довіряє йому”, – сказав одне з джерел, знайомих з ходом дискусій про економіку.




Джерело

Today in Ukraine
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: