Стармер розлютив навіть своїх: Лондон послабив обмеження на паливо з російської нафти

Кір Стармер і Володимир Зеленський / Фото Офіс президента


Коли тобі здається, що Захід нарешті навчився бити Росію по кишенях, обов’язково перебуває хтось, хто вирішує: «А може, все-таки трохи купимо російську нафту… але через Індію». Саме так зараз виглядає новий політичний феєрверк у Великій Британії.

Як пише POLITICOуряд Кіра Стармера потрапив під шквал критики після рішення пом’якшити санкції щодо авіаційного пального та дизеля, виготовлених із російської нафти в третіх країнах. Іншими словами, якщо російську нафту трохи “перефарбували” десь в Індії, то тепер її можна спокійно завозити до Британії.

Міністри провернули це максимально тихо без гучних заяв та фанфар. Ліцензію фактично просунуто у вівторок, відклавши на невизначений термін заборону на імпорт такого палива.

Реклама
Реклама

Причина? Страх перед проблемами з поставками через війну між США, Ізраїлем та Іраном та хаос навколо Ормузької протоки. Однак тут є нюанс: енергетичні аналітики та представники авіаційної галузі вже заявляють, що дефіцит палива найближчим часом не очікується. Тобто це виглядає так, ніби Лондон почав панікувати ще до того, як спалахнула лампочка “низький рівень пального”.

Особливо вибухнув британський політикум. Один із головних суперників Стармера в лейбористській партії Вага Стрітінг, який нещодавно залишив посаду міністра охорони здоров’я і готується боротися за лідерство, має намір виступити проти рішення уряду в парламенті.

Лідер консерваторів Кемі Баденок взагалі назвала рішення “божевіллям”. І її логіка проста: уряд обмежує видобуток власної нафти в Північному морі, але при цьому відчиняє двері для продуктів із російської сировини. Це вже не енергетична стратегія, а політичний стендап.

А проукраїнські активісти попереджають: у Кремлі таке рішення сприймуть як сигнал слабкості. Представник санкційної групи Urgewald Александер Кірк заявив, що російська пропаганда вже використовує ситуацію як доказ того, що Захід готовий послаблювати тиск, щойно починають зростати ціни на пальне.

Офіційно британський уряд продовжує говорити про “прихильність до санкцій проти Росії”. Але проблема в тому, що коли ти одночасно заявляєш про боротьбу з Кремлем і дозволяєш імпорт продуктів із російської нафти, це виглядає приблизно так само переконливо, як веган із шашликом у руках.






Джерело

Today in Ukraine
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: