Тарифна політика Трампа обвалила фондові ринки до найгірших показників з часів пандемії, – Financial Times

Валютні трейдери в Південній Кореї / Фото: AP


Колапс фондових ринків від тарифної політики Дональда Трампа посилився в понеділок після того, як президент США дав зрозуміти, що він не відмовляється від своєї агресивної торговельної політики, незважаючи на страх зростання глобального порятунку.

Про це повідомляється Фінансові часиПоле

Акції були швидко дешевшими, курси “тихої гавані” збільшилися, а прибутковість облігацій знизилася. Контракти S&P 500 впали на 3,2%, ф’ючерси NASDAQ – 4,1%.

Азіатські фондові ринки зазнали руйнівних втрат: індекс Ванг Сенг у Гонконзі впав більш ніж на 10%. Європейські дії також швидко впали з відкриттям аукціону в понеділок: індекс Stoxx Europe 600 зменшився на 6,2%, а німецький DAX – на 10%. Індекс FTSE 100 втратив 5,6%.

Ця осінь сталася на тлі рішення Goldman Sachs для збільшення ймовірності спаду в США з 35% до 45% після “різкого збільшення фінансових умов”, спричинених великими тарифами, які Трамп представив проти американських торгових партнерів минулого тижня.

“У нас величезний фінансовий дефіцит з Китаєм, Європейським Союзом та багатьма іншими. Єдиний спосіб вирішити цю проблему – це тарифи, які вже приносять десятки мільярдів доларів до Сполучених Штатів. Вони вже працюють – і це чудове видовище”, – написав Трамп у власній соціальній мережі “Соціальна правда.

У відповідь на питання журналістів щодо краху на ринках Трампа, “іноді вам потрібно приймати ліки, щоб вилікувати проблему”.

Президент США підірвав глобальний торговий порядок у «День визволення», коли обов’язки понад 40% імпорту від ключових партнерів США, після чого Китай оголосив 34% дзеркальних обов’язків.

У четвер та п’ятницю індекс S&P 500 був стертий понад 5 доларів, що зробило найгірше з пандемії Covid-19 минулого тижня в 2020 році.

Навіть прихильники Трампа почали висловлювати занепокоєння з курсу торгівлі Білим домом. У неділю мільярдер Білл Акман написав у X, що введення “масових та непропорційних тарифів як для друзів, так і для ворогів, що знищують довіру до США як торгового партнера”.

Акман також розкритикував міністра торгівлі Говарда Латника, звинувачуючи його в “байдужості до краху фондового ринку та економіки” та зазначивши, що його компанія Кантор Фіцджеральд отримав вигідність від власних боргових інструментів. За словами Акмана, Латник “заробляє крах економіки”.

Мільярдер та керівник Хедж -Фунд Стенлі Дроенміллер також виступив проти тарифної політики Трампа, написавши в X: “Я не підтримую обов’язки понад 10%”.

Основна прибутковість 10 років державних облігацій США, які ретельно контролюються адміністрацією Трампа, впали на 0,08 с. – до 3,91%, оскільки інвестори придбали облігації. Виклик 10 -річних японських JGB зменшився на 0,07 сторінок – до 1,11%, а китайці – на 0,09 сторінок – до 1,64%.

“Інвестори значною мірою закривають свої позиції через високу мінливість. Ці падіння є результатом закриття великої кількості посад, включаючи іноземні інвестиції в японські банки та фінансовий сектор”,-сказав глава стратегії та похідних для Азіатсько-Тихоокеанського регіону в БНП Парібас Джесон.

Товарні ринки також понесли збитки. Вартість нафти в США знизилася на 3,4% до 59,80 доларів за барель. Брент впав на 3,4% – до 63,35 доларів. Мідь на LME, яка часто вважається показником економічного зростання від широкого промислового використання, впала більш ніж на 7% до 8690 доларів за тонну. Біткойн впав на 0,8% – до 78 доларів 198 за жетон.

Індекс долара США впав на 0,3% проти кошика основних валют, тоді як ENA збільшилася на 0,8% до 145,6 ієн за долар. Китайський юань був встановлений на найслабшому рівні з початку грудня – 7,19 юаня за долар.

У неділю міністр фінансів Скотт Імміс відкинув “короткотермінову” ринкову реакцію на тарифну політику Трампа, сказавши, що NBC, що Білий дім “буде на курсі”. Коли його запитали, чи можливі тарифи, він відповів: “Ми побачимо, що інші країни будуть запропоновані та чи можуть вони повірити”.




Джерело

Today in Ukraine
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: