Цього тижня вчителі почнуть отримувати перші підвищені зарплати — Свириденко

Ілюстративне фото: КМУ


В Україні з початку 2026 року зарплати вчителів у школах зросли на 30%. Цього тижня вчителі почнуть отримувати перші підвищені виплати.

Прем’єр-міністр України Юлія Свириденко повідомилищо з 1 січня 2026 року зарплати вчителів у школах зростуть на 30%, а цього тижня вчителі по всій країні почнуть отримувати перші підвищені виплати.

За її словами, безпечна та якісна освіта є одним із ключових пріоритетів влади, а професія вчителя має бути добре оплачуваною та конкурентоспроможною. Уряд послідовно працює над забезпеченням вчителів належними умовами праці.

реклама
реклама

Свириденко доручив Міністерству освіти і науки спільно з керівниками обласних військових відомств та місцевих органів влади опрацювати питання виплат у кожній області. Заробітна плата повинна виплачуватися вчасно та в повному обсязі на основі державної освітньої субвенції та доплат органів місцевого самоврядування. У разі виникнення питань мешканці можуть звернутися за консультацією до фахівців МНС за телефоном гарячої лінії (044) 481-47-85.

Також у 2026 році залишаться доплати: 2000 гривень для всіх вчителів і 4000 гривень для вчителів прифронтових громад.

Прем’єр зазначив, що це лише перший етап підвищення зарплат вчителям цього року. Наступний етап передбачає додаткове підвищення посадових окладів на 20% з 1 вересня всім категоріям педагогічних працівників.

Вона наголосила, що українські вчителі продовжують працювати з дітьми навіть у найважчі часи, навчаючи в умовах постійної тривоги, обстрілів та відключень електроенергії.






Джерело

Today in Ukraine
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: