Україна запускає будівництво обʼєктів нової генерації на понад 1,3 ГВт

Ілюстративне фото / Фото: DepositPhoto


Уряд з ініціативи Міністерства енергетики запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових потужностей, що генерують, у найбільш енергодефіцитних регіонах України. Про це повідомив міністр енергетики Денис Шмігаль.

За його словами, у рамках конкурсу планують збудувати 1322 МВт нового покоління. Найбільший обсяг потужностей передбачено для Сумської, Харківської та Полтавської областей – 872 МВт.

Ще 250 МВт має збудувати у Київській та Черкаській областях, по 100 МВт — у Дніпропетровській та Одеській областях.

Реклама
Реклама

У Міненерго зазначають, що нові об’єкти дозволять знизити навантаження на систему передачі електроенергії та підвищити енергетичну стійкість регіонів.

Шмігаль повідомив, що наприкінці минулого року завершився перший етап конкурсу, за наслідками якого бізнес гарантував реалізацію проектів сумарною потужністю 78,1 МВт.

Для другого етапу уряд поновив правила конкурсу з урахуванням пропозицій бізнесу. Тепер кожен об’єкт повинен забезпечувати не менше 10 МВт гарантованої потужності та мати другий рівень захисту.

Переможці конкурсу мають побудувати заявлені потужності вчасно, а держава обіцяє забезпечити стимули та необхідні умови для реалізації проектів.

Для учасників передбачено стимулюючий механізм підтримки. Протягом п’яти років після введення об’єкта в експлуатацію держава виплачуватиме до 27,92 євроцента за 1 кВт*год за послугу із забезпечення розвитку потужностей, що генерують.

У Міненерго очікують, що весь запланований обсяг нового покоління буде введено в експлуатацію до кінця 2027 року. За словами Шмигаля, це стане одним із ключових елементів розвитку розподіленої генерації та нової архітектури енергетичної безпеки України.






Джерело

Today in Ukraine
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: