Кабінет Міністрів України виділив 3 млрд. грн. із резервного фонду держбюджету на закупівлю додаткових блочно-модульних котелень для Києва та регіонів. Кошти будуть спрямовані на підготовку громад до наступного опалювального сезону за умов російських атак на критичну інфраструктуру.
Про це повідомив віце-прем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад та територій Олексій Куліба.
Фінансування передбачає реалізацію комплексних планів стійкості регіонів та розвиток розподіленої теплової генерації. Кошти планується використовувати на закупівлю блочно-модульних котелень, комплектуючих, а також проведення монтажних та будівельних робіт.
Для Києва через Агентство відновлення передбачено 966 млн. грн. Ще понад 2 млрд. грн. отримають обласні військові адміністрації.
“Ми системно переходимо до моделі децентралізованого теплопостачання, яка дозволяє громадам залишатись стійкими навіть під час атак”, – заявив Кулеба.
Він наголосив, що блочно-модульні котельні дозволяють оперативно забезпечити теплом лікарні, школи та житлові будинки у кризових сценаріях.
“Готуємось до зими системно та з урахуванням військових ризиків”, – додав міністр.
