Bloomberg: Українські дрони загрожують російському нафтопереробному сектору

Bloomberg: Українські дрони загрожують російському нафтопереробному сектору


Росія все більше ризикує втрачати здатність виробляти паливо в звичайному режимі, активуючи українські безпілотники на нафтових нафтопереробних заводах, включаючи останню атаку в п’ятницю, пише, пише, пише, пише, пише, пише, пише, пише БлукергПоле

Досі аналітики, які контролюють російську нафтову промисловість, вважають, що ці страйки контролюються Москвою і не можуть спричинити серйозні проблеми з виробництвом палива. Частка доступу до здатності залишається невеликою. Тим не менш, Україна, тим самим, налаштована на збільшення енергетичної інфраструктури противника, що збільшує ймовірність нових атак.

За останні вісім днів Києв увійшов у безпілотники трьох великих нафтових нафтопереробних заводів у центральній та південній частині Росії, а також на насосній станції на важливому шляху експорту нафти, загального персоналу України та інших джерел, знайомих з повідомленням про ситуацію. Останній був спрямований на завод Люкуїль у Волгограді.

Росія, найбільша країна світу, виробляє величезну кількість палива як для внутрішніх потреб, так і для експорту. Рівень виробництва залишається високим, оскільки країна забезпечує понад 144 мільйони людей. Тим не менш, є перші ознаки того, що українські безпілотники починають впливати на цю фігуру.

Принаймні один із фабрик, що напали тиждень тому – гігантський нафтопереробний завод Роснефт у Засані (приблизно в 200 км від Москви), зупинив нафто вдосконалення. Ступінь можливих пошкоджень після страйку в п’ятницю при нафтопереробному заводі на нафту Волгоград залишається невідомим, в той час як Лукель у Нижні Новгород, здається, не зазнав після нападу в середу.

Сергі Вакуленко, який протягом десяти років працював у керівництві однієї з російських нафтових компаній, і в даний час є вченим у Карнегі Ендус для міжнародного світу, вважає, що поточна ситуація ще не є критичною.

“Протягом декількох тижнів нафтопереробного заводу протягом декількох тижнів він полягає в тому, що російська нафтова промисловість та економіка можуть легко вижити, судячи з досвіду минулого року”, – сказав він. “Чи матимуть ці напади довгі і серйозніші наслідки, важко сказати”.

За словами Вакуленка, нафтопереробний завод Ryazan розташований поруч з іншими рослинами (в Москві, Ярославлі та Кстові), що може компенсувати можливий дефіцит палива в регіоні.

Віктор Катон, провідний нафтовий аналітик Kpler, також вважає, що Росія може блокувати втрати, збільшуючи виробництво на інших фабриках, хоча це може бути складнішим завданням.

За його словами, нинішній нафтопереробний завод Російської федерації може впасти до 5,2-5,3 мільйона барелів на день – рівні, характерні для весняних та осінніх періодів, коли підприємства виконують планове обслуговування під час сезонного зменшення попиту.

На тлі повноцінної війни Росії проти України, яка тривала на четвертому курсі, Києв використовує рекордну кількість безпілотників для удару не лише в ключових енергетичних установах, але і на фабриках, що виробляють боєприпаси.

З самого початку війни Росія регулярно нападала на енергетичну інфраструктуру України, викликаючи велике відключення кваліфікації та залишаючи мільйони людей без електроенергії.

Влада в Москві та російських компаніях рідко коментують вплив безпілотників на їх промислові заклади та економіку. У 2022 році уряд класифікував дані про виробництво та експорт нафти, що ускладнило вплив українських атак.

Українські чиновники підкреслюють, що головна мета нападів на російські показники переробки нафти, насосні станції, нафтові трубопроводи та сховища палива – зменшити постачання російської армії та зменшити можливості Кремля у виробництві та експорті нафтопродуктів, що є запорукою заповнення бюджету Російської федерації.

Росія залишається одним з найбільших у світі виробників та експортерів нафти та палива, що підтримує запаси за кордоном, незважаючи на санкції Заходу, які були закриті європейськими та північноамериканськими ринками для країни. Однак російські компанії змогли перенаправити ці потоки до Індії, Китаю та Туреччини.

10 січня США ввели найсуворіші санкції проти російського нафтогазового сектору, додавши Газпром, Сургутнефтегас та більшість тіньових флотів, який транспортує російську нафту за кордоном.

Ці санкції, спрямовані на подальше обмеження можливостей Кремля щодо продажу нафтових та нафтових продуктів, перетинаються до кінця лютого. В даний час вони не впливали на постачання Російської Федерації, Блумберг свідчив.




Джерело

Today in Ukraine
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: