“Динамо” взяло 14-й Кубок України: Буяльський оформив дубль у фіналі

Динамо - володар Кубку України сезону 2025/2026 / Фото ФК Динамо


Київське Динамо, схоже, вирішило нагадати всім, що навіть після кількох років без Кубка України, цей турнір все одно залишається для киян майже домашнім.

У фіналі турніру сезону 2025/26 команда Олександра Шовковського перемогла “Чернігів” з рахунком 3:1 та здобула свій 14-й Кубок України.

І якщо чесно, цей фінал вийшов набагато цікавішим, ніж багато хто очікував.

Реклама
Реклама

З одного боку було “Динамо” – футбольний гігант із мільйонами вболівальників, Ярмоленко та купою досвіду. А з іншого – “Чернігів”, який ще нещодавно взагалі важко було уявити у вирішальному матчі турніру.

Команда Першої ліги стала першою за сім років представником свого дивізіону у фіналі Кубка України.

І на старті фіналу “Чернігів” точно не виглядав статистом.

Перший гол “Динамо” на 14-й хвилині навіть скасували після VAR – Віталій Буяльський заліз у офсайд. Але капітан киян швидко виправив ситуацію.

На 26-й хвилині Буяльський потужно пробив у “дев’ятку” з центру штрафного майданчика і відкрив рахунок.

Щоправда, “Чернігів” відповів так, що стадіон, мабуть, на мить перестав вірити в реальність того, що відбувається.

Після розіграшу штрафного майданчика Анатолій Романченко головою забив історичний м’яч – перший гол представника Першої ліги у фіналі Кубка України.

І тут на якийсь час запахло дуже небезпечною для “Динамо” історією в стилі “маленький клуб ламає систему”.

Але після перерви кияни все ж таки включили режим команди, яка роками живе у фіналах.

Буяльський оформив дубль, знову залишившись без піклування у центрі штрафного майданчика, а остаточно все закрив Андрій Ярмоленко.

І це був дуже “ярмоленківський” гол: комбінація з Едуардо Герреро, спокійний обіграш захисника та точний удар у дальній кут.

3:1 – і Кубок знову їде до Києва.

Для “Динамо” це перший кубковий трофей за останні п’ять років. Востаннє кияни вигравали турнір ще у сезоні 2020/21 під керівництвом Мірчі Луческу.

І тепер “Динамо” вже буквально дихає у спину “Шахтарю” в історичних перегонах Кубка України. У донеччан – 15 трофеїв, у киян тепер 14.

А ще цей фінал дуже добре засвідчив сьогоднішній український футбол. Тому що навіть під час війни, постійних проблем та кадрових втрат країна все одно примудряється народжувати історії, де команда з Першої ліги забиває у фіналі Кубка, а ветерани на кшталт Ярмоленка все ще вирішують долю великих матчів.




Today in Ukraine
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: