Українська тенісистка Марта Костюк уперше в кар’єрі вийшла до півфіналу Ролан Гарросу та стала першою українкою в історії, якій вдалося дістатися цієї стадії французького турніру Grand Slam. У чвертьфіналі вона перемогла Еліну Свєтоліну в українському дербі. Громадське Спорт.
До чвертьфіналу Ролан Гаррос-2026 вийшли одразу дві представниці України. Для Костюк це був перший чвертьфінал у Парижі, тоді як Світоліна вдруге поспіль дісталася цієї стадії турніру.
Перший сет залишився за Мартою Костюк. Вона виграла три гейми поспіль на старті та втримала перевагу, завершивши партію з рахунком 6:3.
У другому сеті вже Світоліна перехопила ініціативу. Еліна взяла перші три гейми, а потім довела партію до перемоги – 6:2, перевівши матч у вирішальний третій сет.
У третій партії суперниці обмінялися виграними геймами на старті, проте після цього Костюк виграла чотири гейми поспіль і довела матч до перемоги.
Ролан Гаррос-2026. Чвертьфінал:
Еліна Світоліна (Україна, 7) – Марта Костюк (Україна, 15) – 1:2 (3:6, 6:2, 2:6)
Завдяки цій перемозі Костюк стала першою українкою в історії, яка вийшла до півфіналу Роланом Гарросом. Крім того, вона продовжила свою безпрограшну серію на ґрунтовому покритті до 17 матчів.
У півфіналі турніру українка зіграє проти нейтральної тенісистки Мірри Андрєєвої, яка у своєму чвертьфінальному матчі перемогла румунку Сорану Кірстю.
