2 жовтня Угорщина підписала найбільший контракт на придбання зрідженого природного газу з французькою компанією Engie (Engie.pa), яка стала другою угодою протягом останніх двох місяців щодо диверсифікації поставок на тлі основного постачальника енергетики – Росії.
Про це повідомляється РейтерсПоле
Президент США Дональд Трамп заявив минулого місяця, що він буде робити вигляд Угорщини, щоб припинити купувати російську нафту в рамках союзників НАТО, щоб зменшити енергетичні відносини з Москвою внаслідок його війни проти України. Прем’єр -міністр Віктора Орбана Віктор Орбан відповів, що відмова від російських енергетичних ресурсів буде катастрофою для економіки країни.
У четвер, угорський газ оптова MVM Ceenergy погодилася купувати 400 мільйонів кубічних метрів газу щороку в Engie в період з 2028 по 2038 рік. Зважаючи на те, що Угорщина споживає близько 8 мільярдів кубічних метрів газу на рік, ця угода покриє 5% її потреб.
Міністр закордонних справ Пітер Сіярто, підписавшись з Енкою, заявив, що це найдовше в історії Угорщини для постачання СПГ, і він стане “опором енергетичної безпеки країни”.
У той же час Енге не вказував на походження газу для Угорщини. Європейські покупці та торговці СПГ зазвичай утворюють портфель з декількох джерел – США, Близького Сходу, Африки, Австралії, а іноді і Росії.
Нагадаємо, що на Генеральній Асамблеї ООН президент США Дональд Трамп попередив Росію про його готовність представити “дуже сильні обов’язки”, якщо це не вжило заходів, щоб припинити війну проти України.
