Збірна Ірану з футболу проживатиме в Мексиці під час чемпіонату світу 2026 року і прибуватиме до США лише на дні матчів. За словами президентки Мексики Клаудії Шейнбаум, американська влада не захотіла розміщувати іранську команду на території країни протягом усього турніру. Reuters.
Міжнародна федерація футболу FIFA звернулася до уряду Мексики після того, як США відмовилися приймати іранську збірну на постійній основі під час турніру, який відбудеться з 11 червня до 19 липня 2026 року.
“У нас немає причин відмовляти їм у можливості перебувати в Мексиці”, – заявила Шейнбаум.
Іран має провести матчі групи G проти Нової Зеландії та Бельгії у Лос-Анджелесі, а також зіграти проти Єгипту у Сіетлі.
Президент США Дональд Трамп ще в березні заявляв, що Іран може брати участь у чемпіонаті світу, але, за його словами, перебування команди в США “не доречне для їхньої безпеки”.
Глава Федерації футболу Ірану Мехді Тадж повідомив, що базу команди перенесуть з Арізони до мексиканського прикордонного міста Тіхуан. FIFA офіційно підтвердила це рішення.
За словами Таджа, переїзд також допоможе уникнути проблем із візами та дозволить використовувати прямі рейси Iran Air до Мексики.
Питання участі Ірану в чемпіонаті світу активно обговорювалося після того, як наприкінці лютого США разом з Ізраїлем завдали ударів по Ірану, що спричинило війну і поставило під сумнів участь іранської збірної в турнірі.
У квітні спецпредставник Дональда Трампа з глобальних партнерств Паоло Дзамполлі навіть запропонував замінити Іран на Італію, проте цю ідею відхилили як у FIFA, так і в Італії.
Іран вийшов на чемпіонат світу вчетверте поспіль, посівши перше місце у своїй групі азіатського відбору.
