Перша ракетка України Еліна Світоліна вийшла у чвертьфінал Ролан Гаррос-2026, здобувши вольову перемогу над швейцаркою Беліндою Бенчич. Наступною суперницею українки стане Марта Костюк, яка раніше вибила з турніру Ігу Швентек.
Про це повідомляє Громадське Спорт.
У матчі 1/8 фіналу сьома сіяна Світоліна поступилася у першому сеті, але змогла переламати хід зустрічі та виграти два наступні.
Першу партію з рахунком 6:4 виграла Бенчич, реалізувавши два брейки. У другому сеті українка відповіла дзеркальним рахунком 6:4, а вирішальна партія не залишила суперниці шансів — 6:0.
Ролан Гаррос-2026. 1/8 фіналу:
Еліна Світоліна (Україна, 7) – Белінда Бенчич (Швейцарія, 11) – 2:1 (4:6, 6:4, 6:0).
Після матчу Світоліна відзначила складність протистояння зі швейцарською тенісисткою.
«Цей матч був нелегким, у нас завжди великі битви з Беліндою. Мені потрібно було дотримуватись своєї тактики і показати свій бійцівський характер», — сказала українка у флешинтерв’ю.
Перемога стала для Світолиної десятою поспіль на ґрунтовому покритті. Напередодні Ролан Гаррос виграла турнір серії WTA 1000 у Римі.
Для української тенісистки це вже шостий вихід до чвертьфіналу Відкритого чемпіонату Франції. Раніше вона доходила до цієї стадії у 2015, 2017, 2020, 2023 та 2025 роках.
Загалом Світоліна проведе свій 15-й чвертьфінал на турнірах Grand Slam і спробує вперше у кар’єрі вийти до півфіналу Ролан Гаррос.
Наступний матч стане історичним для українського тенісу. У чвертьфіналі Світоліна зіграє проти Марти Костюк, яка раніше сенсаційно перемогла третю ракетку світу Ігу Швентек.
Це буде друге українське дербі в історії турнірів Grand Slam. Вперше таке протистояння відбулося на Australian Open-2024, де у чвертьфіналі зустрічалися Марта Костюк та Даяна Ястремська.
