Збірна України з хокею вперше за останні 20 років вийшла до елітного дивізіону чемпіонату світу.
Про це повідомляє Громадське Спорт.
Українська команда гарантувала собі місце у топ-2 дивізіоні ІА за підсумками останнього туру турніру.
Для виходу в еліту збірної України потрібно було перемогти Японію в основний час, а також очікувати на втрати очок Польщею в матчі проти Литви.
Українці обіграли Японію з рахунком 3:1. Після цього Польща та Литва завершили основний час свого матчу внічию, тож польська команда втратила необхідне очко для випередження України у турнірній таблиці.
Таким чином, збірна України фінішувала до топ-2 дивізіону IA та здобула путівку до елітного дивізіону чемпіонату світу.
Востаннє українська команда виступала в еліті світового хокею у 2007 році.
Загалом Україна провела дев’ять сезонів в елітному дивізіоні – з 1999 по 2007 рік. Найкращим результатом збірної стало дев’яте місце на чемпіонаті світу 2002 року.
Після вильоту з еліти у 2007 році збірна України навіть опускалася до дивізіону IB. У дивізіон IA команда повернулася після чемпіонату світу 2024 року, а тепер знову зіграє серед найсильніших збірних світу.
