У 2023 році в Геніческу було відкрито в окупованому регіоні Херсон, щоб пройти російський Едді, один державний іспит, який використовується для отримання вищої освіти в Російській федерації. За даними Міністерства освіти, для участі у іспиті цього року. зареєстрований 44 Студент середньої школи. Evidi не потрібні дітям, які займаються окупацією, вони все ще можуть вступити на російську вищу освіту без його проходження, але в майбутньому вони планують скласти іспит у майбутньому.
“Вгору” розповідає, як Росія намагається інтегрувати окупований регіон Херсона в освітній регіон Російської Федерації і, наскільки це вдалося.
Багато чи трохи?
У 2023 році, згідно з окупацією ЗМІ, жоден учень з окупованого регіону Херсон не був створений EDI, хоча 11 -й клас закінчив 1122 дітей. У 2024 році цей іспит зайняв чотири. За даними Міністерства освіти, у 2024/25 навчальному році на лівому березі регіону Херсон буде вчитися Більше 20 тисяч учнів у 105 школах.
Для порівняння: до повного вторгнення, у навчальному році 2017/18 протягом середньої освіти регіону Херсон Вони отримали Більше 108 тисяч учнів у 425 школах.
У цьому контексті 44 студенти, зареєстровані на EDA, є більш свідченням того, як процес інтеграції повільний, незважаючи на всі зусилля органу окупації.
Урок у незаконному коледжі Генічеського. Фотографія з окупації ЗМІ
Тож думає і Заступник директора Центру досліджень Близького Сходу Сергія Данилова. Він сказав, що “вгору”, що Росія інвестує багато грошей у молодіжну політику в освітні програми, звичайно, “вони матимуть певний успіх, але випадково з їхніми очікуваннями та ресурсами, які були витрачені”.
“Ви повинні розуміти, що це для дітей. По -перше, вже є російські сім’ї, які переїхали до окупованого регіону Херсона. Діти військових, поліція, які постійно ходили до школи. По -друге, є діти працівників, які також навчаються в школі.– каже Сергій Данилов.
Дочка окупації існування оголеного Пірса Геннаді Недікова коментує його рішення про перенесення ЕМІ на пропагандистський канал
Реальна ситуація з освітою на окупованих територіях аналізується міжнародними організаціями. Детально моніторинг ООН в Україні Вона покрила це Тема руйнування української ідентичності та Відокремлений Наступні тенденції:
-
Починаючи з вересня 2022 року, російські органи окупації замінили українську навчальну програму на російській мові в багатьох школах, всупереч зобов’язанням не втручатися в діяльність інститутів на окупованій території;
-
Місія підтвердила, що Збройні сили Російської Федерації загрожували батькам відстороненням своїх дітей, якщо вони не перейдуть до російських стандартів місцевих шкіл;
-
Окупаційне тіло може вдаватися до репресій проти вчителів, які відмовляються працювати над накладеними освітніми системами;
-
Родичі водночас перешкоджають здалеку здобуття Української освіти;
OSCE, ЄС та Рада Європи, міжнародні організації, включаючи людські риїти та міжнародну амністію у звітах та дослідженні Заявлений Порушення міжнародних норм для освіти на територіях України, окупованих Росією. Вони вказані Введення російської ідентичності, ідеологічного впливу антикраїнської пропаганди, тиск на вчителів та багато іншого, що порушує право українських дітей на освіту.
Доступ до української освіти
За даними Міністерства освіти України, на тимчасово окупованих територіях є 600 тисяч українських дітей. Станом на лютий 2025 року 7% з них проходять навчання в українській системі освіти в Інтернеті.
У той же час українські університети вибирають все більше випускників. У 2024 році до університетів України Введений 11 325 Учасники з окупованих територій та зон військових операцій приблизно в 1,7 рази більшеніж роком раніше.
Держави Створює Для таких учасників, пільгові умови. Вони можуть вступити в спрощену процедуру через освітні центри Донбас -Крімеї та Криму -Крімеї, які працюють в українських університетах. Міністерство освіти та науки також розширений Список університетів, які можуть бути введені в спрощених умовах, Тільки за результатами інтерв’юПоле
Перехід з окупованих територій для навчання в Україні Завжди фінансові труднощі, бюрократія та адаптація До нового. Але, тим не менш, молоді люди не відмовляються від освіти – і часто вибирають українців.