Як херсонці живуть із травмою, знеціненням та ІПСО. Розмова з психологом

Як херсонці живуть із травмою, знеціненням та ІПСО. Розмова з психологом


Життя в регіоні Херсон постійно випробовує місцевих жителів на наявність сили. Круглі обстріли, відсутність нормального сну, страх за їхнє життя та близьких людей, інформація про можливе повернення окупації -все це впливає на психічний стан людей і може призвести до серйозних психологічних розладів. Держава Херсон на третьому курсі війни змінився, коли необхідно проконсультуватися з лікарем і як захистити від ІПСО, вони спілкувалися з психологом «центру допомоги, врятованої» Мариною Козрацією.

«Інстинкт самооцінки або його відсутність» – як Херсон реагує на обстріли

У червні, протягом одного дня, російська армія кинула в 25 поселень регіону Херсон. Пошкоджені житлові приміщення. Одна людина загинула, 16 отримали поранення, 2 з них. Це статистика 26 червня його опублікував голова Ов Олександра Херсона Олександра. І Херсон і територія страждають від масових обстрілів щодня. Крім того, соціальні мережі іноді виявляються широко розповсюдженими росіянами чи прихильниками російського світу дезінформація Про можливу образу окупантів у Херсона. Яка стресова резистентність, жителі регіону Херсон, зокрема, так чи інакше, якось впливають на їхнє життя, здоров’я та психологічний стан.

Херсон плаче після обстрілу Російської федерації. Фото Олександра Корнякова/вгору

У Херсоні з грудня 2022 року був мобільний Центр Допомогти порятунку. Його експерти допомагають, включаючи психологічно тим, хто зазнав насильства в різних формах, і кожен, хто так чи інакше отримав травму.

Психологія центру Марини Козраск привертає увагу до того, як Херсон, що живе під 24/7 вогнем, інстинкт самосвідчення:

– Я помічаю у своїй роботі, що зараз на Херсона в загальному чи гіперболізованому. Коли я десь «плескав», людина негайно стикається з підвалом і сидить там, хоча він просто впав, наприклад. Це різні типи психіки, різні реакції – психолог вказує.

Для людей, які відчувають почуття страху, зменшені або відсутні, він радить зробити крок до кроку, який вони візьмуть, якщо вони “полетить” десь поруч і повісили його у видатному місці, наприклад, в холодильнику поле

Якщо людина перебуває в гіперболізованому стані і дуже емоційно реагує на тривогу, найпростішим способом заспокоїтись вправа «руки метелика». Марина розповідає, як це зробити:

Щоб виконати «метелик», схрестить руки над грудами, щоб середні пальці були трохи нижче грудини. А потім почніть по черзі або знімайте себе разом, моделюючи побиття крил метелика – ніби ми відображаємо частоту скорочень серця. Додайте 3 глибокі вдихи і 3 однакові глибокі видиху. Виконайте вправу протягом 30-40 секунд. Зробіть перерву, а потім повторіть.

Вона також рекомендує виконувати дихальні вправи. Наприклад: “Дихайте прямокутником”. Знайдіть очі навколо вас будь -які прямокутні двері предмета, вікно та багато іншого. Дивлячись на коротку сторону, вдихаючи, довгий, видих.

Психологія привертає увагу до того, що людям дуже важко розслабити тіло зараз поза постійним тоном, оскільки він може «літати» у будь -який момент. Навіть під час окупації вона помітила, що деякі постійно стиснуті щелепи завдають шкоди м’язам обличчя. Ви можете полегшити цю напругу за допомогою легких масажних рухів.

“Обійми Блобочки” показує Марину Козрак

Чому важливо говорити про травмовані та живі емоції

Марина помітила, що Херсон нещодавно почав амортизуватися. Згідно з її спостереженнями, на початку війни люди, навпаки, були найбільш сконцентровані на своєму досвіді і були готові говорити про це, і тепер вони кажуть: “Ну, що? Всі були такими. Я особливий?

Працюючи в селах, вона неодноразово чула від місцевих жителів, на що їм нічого скаржитися, кажуть, в іншому селі – загалом є жах. Але в іншому селі вони сказали те саме. Насправді, спілкуючись наодинці з людьми, психолог дізнався, що він багато пережив – допит, підвал чи щось подібне.

Марина припускає, що, засуджуючи такий досвід, психіка захищає себе від наслідків травми і все ще може працювати в режимі збереження. Тим не менш, психологія зазначає, що через деякий час люди все ще зануриться в досвід цих травматичних подій і житимуть ще більш гострою.

Херсонка піклується про квіти. Фото Олександра Корнякова/вгору

Говорячи про Херсона, Марина зазначає, що вони позитивні, не відмовляйтеся від рук і питань про те, як вони впораються зі стресом і тривожністю, часто відповідаючи на те, що вони ходять до саду, чи роблять щось у будинку чи на вулиці. Вони відволікаються – ніби все добре. Тим не менш, він попереджає, що така тактика не завжди працює, і наслідки можуть пізніше наздогнати людину. Спілкування з людьми на консультаціях порівнює їх емоційний стан та переживають травми навесні, що залучається.

Я просто запитую їх: що буде, коли ми випустимо цю весну? Вони такі: “О, як це вдарить!” І дуже потрібно передати людям, що вони повинні сказати, вони повинні звільнити свої емоції.

У людей, з якими вона працює, Марина радить вести емоційний щоденник увечері, перш ніж лягти спати, щоб записатися на телефон у нотатках, як відчували і відчували.

Коли ми задаємо собі ці проблеми, ми розуміємо наші стани. Але це дуже круто, коли ми записуємо це в нотатки. Тому що ми можемо слідувати змінам », – пояснює психолог.

Така турбота може допомогти вам зрозуміти, що щось не так. Наприклад, може бути надмірна сльоза, агресія або навпаки. Тоді вам слід проконсультуватися з психіатром, який може призначити медичне лікування, якщо це необхідно.

“Не панікуйте і не думайте критично” – як боротися з тривогою через IPSO та фальшиві новини

За словами психолога, люди, які нещодавно пережили урок від тривоги і часто підробки новини Вони починають боятися повернення окупантів.

За словами Марини, ідея повернення окупації є чудовою тривогою навіть для тих, хто раніше сказав: “Але те, що ми там пережили”. Люди починають говорити: “Якщо вони повернуться, вони просто знімають мене, бо я за Україну”.

Марина Козрак на роботі

Вона намагається навчити Херсона не панікувати і не думати критично. Пропозиція Зверніть увагу на факти. Проаналізуйте, що сталося, коли сталося повне вторгнення та що відбувається зараз.

Він пояснює, що окупанти не так просто приїхати сюди. Тому що серед цивільних і російських армії зараз є українські захисники, які щодня воюють з ворогом, а не смертю. Крім того, в регіоні Херсон були побудовані додаткові лінії оборони, було викопано багато окопів, і на шляху окупантів було створено багато перешкод.

Я повертаю людей до своєї роботи, щоб “тут і зараз”. І я намагаюся пояснити їм, що проаналізувати, де працює факти та де працює IPSO. І там, де хтось щось вигадав, сказав хтось, і це пішло як радіо -реакційне радіо, каже психолог.

Він рекомендує порівнювати всі джерела, з якими люди отримують інформацію, і перевірити, що вони бачать на власні очі, перебуваючи тут і зараз. І взагалі шукайте інформацію про те, що тривожно, у перевірених офіційних джерелах країни, міст на офіційних сторінках представників уряду, державних установ та організацій.

Today in Ukraine
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: