Херсонщина – один із найбільш замінованих регіонів світу. «Вгору» запитала у психолога, як говорити з дітьми про небезпеку від мін

Херсонщина – один із найбільш замінованих регіонів світу. «Вгору» запитала у психолога, як говорити з дітьми про небезпеку від мін


Організація Об’єднаних Націй Вона подзвонила Україна – одна з найбільш замінених країн світу. Диоклеричні території країни залишаються серед НайнебезпечнішийІ регіон Херсона Ввійти В перших трьох.

Згідно з останнім дані Регіональна прокуратура Херсона, більше 2 років після повної великої війни Російської Федерації в регіоні Херсон, 43 діти загинули, 152 постраждали. Кількість загальної статистики також враховує випадки впливу на шахті. Але сапери та лікарі кажуть одним голосом: Після того, як де -розгрому регіону Херсон стане більш травмами для дітей.

Терлопілія рятувальника Олександр Парія, полковник Служби цивільного захисту, який у 2023 році керував роботами з гуманітарного скорочення територій регіону Херсон, в інтерв’ю з UP – сказав вінЩо для російських солдатів замінити дитячі речі Це знайоме. Деякі випадки були навіть здивовані досвідченою підтримкою Як замінюється дитяча колиска.

“Людина, яка кладе гранату в дитячий тепловий двигун, безумовно, не має ні логіки, ні нічого людини”, – наголошує Дблетський.

Як щодо територій, освітлених російськими шахтами?

«Все навколо замінено на полях, в лісових смугах. І діти – ви не будете слідувати за ними. На жаль, такі травми будуть. І це жахливі травми, оскільки переважна більшість – це втрата зброї, ніг та травм », – каже Володимір Малішчук, голова хірургічного відділення дитячої клінічної лікарні дітей Херсона.

Фото міжрегіонального гуманітарного центру сидіння та швидкої реакції

Тому сьогодні дорослі повинні підготувати дітей, навчати Дії, щоб не вибухнути до Міні, як поводитися, якщо вони бачать щось підозріле. Тому що це не абстрактна проблема, а реальна загроза, яка може не тільки пошкодити, але й зайняти життя.

Командна робота

Кому краще слухати? Яку дорослу частину ми повинні поговорити з дітьми про небезпеку Міни? Батьки? Вчителі? Сапери? Психологія Євгенії Неліліч, яка була вирішена цим питанням, переконана, що це повинна бути команда дорослих, враховуючи їх компетентність.

“Якщо це експерти, вони мають короткий вираз, відео чи звіт, щоб показати, що робити, якими мають бути конкретні дії. Що краще, ніж ви не можете. Наприклад, якщо ми бачимо щось на кшталт речі чи річ, ми не підходять і не називаємо дорослими.

І сапери не ухиляються від цієї роботи. НУО “Асоціація Саперів України” проводить тренування з небезпеки шахти (EORE), ходити до дітей, Робота Офлайн та в Інтернеті. Вчителі також прибули до Дараеєєки, де заняття проводилися окремо для різних вікових груп. Для молодших вони підготували тематичний мультфільм і гру, а також для старшого Цікава лекція.

Лектор Івананна Лутсік – лекція з шахтної небезпеки для дітей села Дарієв у регіоні Херсон, вересень 2023 року

До речі, ви можете наказ Навчіться запобігти ризикам вибухонебезпечних об’єктів або отримувати Інформація з небезпеки шахти на одній сторінці.

Волонтери – це регіональний центр народного мистецтва Херсона, а також відомого добровольця Тетяна Кнізєва, не вийшов без шляху, регіональний центр народного мистецтва Херсона, разом із відомим добровольцем Тетяні Кнієзєв, допоміг програмі «рятує,» допомагає, захищає ». Завдяки своїм дітям громади регіону Херсон були випущені в цікавій та доступній грі Вивчати Про небезпеку з боку шахт та вибухонебезпечних пристроїв та правил поведінки на вулиці.

Волонтерська робота з дітьми. Програма картриджів PES економить, допомагає, захищає. ” Серпень 2023 р. Фото Олександра Кор’якова

Шкільна програма зазнала змін – безпека шахти стався Обов’язкове доповнення до курсу школи, охорони здоров’я, безпеки та соціального забезпечення. Тож викладачі тут не пасуться.

Батьки та діти

Чи є місце в цій системі навчання щодо небезпеки Мінна для батьків? Безумовно. Навіть якщо вони не такі професійно усвідомлені, як сапери, вчителі або спеціально підготовлені волонтери, батьки завжди є прикладом для своїх дітей. І варто пам’ятати.

Як поговорити з дітьми про небезпеку з боку мін, що звернути увагу на батьків?

Психологія Євгенії Неслевич каже, що найкраще дати рекомендації, використовуючи власний досвід: “Я бачив, чув, і ви про це чули?” Або батьки повинні сказати, що вони роблять у ситуації: “Я бачив таке відео і наступного разу, якщо я щось побачу, я це зроблю”. Важливо запитати дитину: «Що ти думаєш? Ти знаєш, що робити? Якщо ви не знаєте, тепер я скажу вам, що я знаю.

Звичайно, коли мати залишається вдома, а дитина йде на прогулянку, мама буде хвилюватися. Але її вказівки повинні бути чіткими, короткими та короткими:

«Ми не просто говоримо: не бігайте на вулицю. Вони сказали що? Дитина повинна не тільки отримати певну заборону, але й чіткі рекомендації. Наприклад: «Я прошу вас не ходити туди, бо це небезпечно. Я боюся цього, боюся тебе. Будь ласка, зайдіть на цю сторону лише у нашому дворі. Тобто, спочатку я говорю про свої почуття та небезпеку, а потім відразу даю альтернативне рішення.

Психолог також вважає, що все на світі не слід заборонити. Заборони в житті дитини не повинні бути більше 5-7. Чим більше їх, тим більше дитина його забуває. Вони повинні бути короткими, специфічними та дуже чіткими. Наприклад, заборону “не бігати нікуди” не можна зробити, але ви можете дотримуватися рекомендацій: “ходити у дворі”.

Звернення уваги в розмові лише в небезпеці не допоможе. Немає необхідності залякати дітей з можливими наслідками, що вони усвідомлюють серйозність небезпеки шахти, Е -южін впевнений. Тому що все, що лякає, інстинктивно привертає надмірну увагу та цікавість:

«Діти дошкільної установи просто злякані, занурені в нічний жах, енурез, кусання нігтів, тривога. Підлітки можуть спровокувати це, взагалі, страх смерті вимикається: “Що я стане? І я спробував, і у мене нічого не було. Необхідно говорити про небезпеку без будь -якого залякування.

Якщо мати розповідає дитині, яка переглянула відео, в якому дитина була вбита, поранена, то ця перелякана мати ділиться своїм переляком, і дитина не може протистояти цьому, вважає психолог. Але вона зазначає: з війни діти виросли дуже швидко, втратили безтурботне дитинство.

«Батьки повинні висловити повагу, читати цих підлітків, нагадувати їм:« Я бачу вас, я поруч. Скажи мені, що ти захоплюєшся. Я спостерігав за цим, і що ти зараз дивишся? »Йдеться про контакт.

Коли його запитали, як вибрати час, щоб поговорити і зрозуміти, що дитина готова сприймати інформацію, Джуджін дає просту відповідь: коли діти задають питання і стільки, скільки можуть протистояти. Батьки можуть дратувати, що дитина увійшла, запитала: “Мамо, що робити, якщо я бачу шахту?” – і біг. Експерт вважає, що в цьому випадку дитина має відповідь, діти знають більше, ніж дорослий. Це трапляється інакше: моя мама погодилася поговорити, і маленька дитина обертається, просить випити, їсти, іграшку – тоді розмову слід відкласти. Дитина прийде і запитає.

“І ви можете сказати:” Я дивився такий крутий мультфільм, коли ви готові, приходьте до мене, давайте разом “. І все. Це вже інтригуюче: як там виглядала мама? ” – пропонує такий курс психолога.

Що стосується дітей старшого віку, п’ятих гравців та старших, М -Дууджін рекомендує просто погодитися з розмовою, запитати: “Коли у вас є час, для мене важливо поговорити з вами про щось дуже серйозно”. Загалом, психолог вважає здатність запобігти важливим розмовам з дуже хорошим курсом, який вже адаптується до сприйняття інформації.

Звичайно, також слід враховувати вікові характеристики дітей. Євгенія Недлевич цитує такі числа: час, коли дитина продовжує увагу і може зосередитись на прослуховуванні, відповідає віку дитини плюс мінус 5 хвилин, не більше. Тобто, якщо дитині 10 років, то вона займає в середньому 10 хвилин. Це норма.

Психолог також рекомендує батькам використовувати ситуаційні ігри з дітьми як: “Давайте пограємо, якщо ви вийшли або в магазин …”. Діти люблять грати на “кухні” або “в будівництві”, а також ви можете втратити небезпечні ситуації з дітьми.

Зупиніть кадр від мультфільму Unicef ​​Ukrane на Minna Security. Джерело: ЮНІСЕФ Україна

І, звичайно, М -Юджін рекомендує дивитися мультфільми разом. Міністерство освіти України та ЮНІСЕФ розвинуло багато освіти МультфільмиКороткі відео інструкції щодо безпеки шахти.

“Ви можете подивитися зі своєю дитиною і запитати:” Що ви зрозуміли з цього мультфільму? Що вам сподобалось? Що ви знаєте про це? Що ти думаєш? “Можна задати багато питань.

Today in Ukraine
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: