Захист від інтернет-шахраїв. Експерт розповідає про найпоширеніші шахрайські схеми та радить, на що звертати увагу, аби не потрапити «на гачок»

інтернет-шахрайство


Використовуючи різні схеми, шахраї постійно намагаються обдурити гроші в регіоні Херсона. І часто вони успішні.

«Через аферистів жителів регіону Херсон загублений Понад 140 тисяч грівністів “,” затримали шахраїв, хто хто Їм було призначено Більше ста тисяч грівністів “,” шахраї Вони обманювали Мешканці регіону Херсон для понад 50 000 людей “,” дві жінки з регіону Херсон через шахрайство загублений 11 тисяч Гривніса “,” Мешканці регіону Херсон загублений Майже 300 тис. Гривнісів з шахрайських схем “,” Три жителі регіону Херсон загублений Понад 26 тис. Гривністів через шахраї “, аферистри Вони обманювали Мешканці Херсона більше 80 тис. Гривністів … такі заголовки були сповнені новини “вгору” лише цього літа.

Новий експерти з питань технологій медіа -кочу та інформаційно -комунікації з технологій, Юрій Анкошук додає до цих конкретних випадків та статистики:

«Минулого року 81% користувачів Viber Messenger зіткнулися з кібершахраї. Це дуже велика фігура. Якщо подивитися на загальну статистику, 60% усіх Атаки риболовлі Фішинг (фішинг) – це тип шахрайства, спрямований на викладення цінних даних, які можна продати або використовувати для зловмисних цілей. Атаки на риболовлі спрямовані на крадіжку або пошкодження тонкої інформації, змушуючи людей обдурити свої особисті дані, включаючи паролі та номери кредитних карток. В Україні, з 2023 року, кількість цих шахрайських схем щороку зростає.

Шахрайці використовують багато варіантів: розбиття сторінок, прохання надати певні кошти, надсилати фішинг -посилання, висунути картки. Таким чином, Юрій Антошук розповідає про схеми, які найчастіше використовуються кіберзлочинцями.

Риболовля чи шахрайство можуть «шукати шлях» жертви як через поштові скриньки, так і через посланців. Різниця полягає в тому, що поштові скриньки дещо працюють над «фільтруванням» вхідних повідомлень, і потенційно небезпечний лист не може бути отриманий. Але цього немає в посланців, тому вони мають підвищений рівень шахрайства.

Помилкова адреса

Ось один з найпростіших прикладів кібергрів: раптово інформація від Paypal про отримання 1000 доларів за гаманець з’являється, але люди не очікували цих грошей. Її запрошують підтвердити цю квитанцію, але цього неможливо зробити. Чому? По -перше, ім’я платіжної системи написано неправильно, хоча шахраї намагалися якось повторити логотип. По-друге, ми звертаємо увагу на електронну пошту, і ми бачимо, що вона помилкова, оскільки вона не містить імені компанії. Тобто цей лист, безумовно, не з PayPal. Ви можете впевнено видалити це повідомлення.

Приклад використання для фальшивого фальшивого фаль

Приклад використання підроблених звітів від PayPal. Усі ілюстрації були надані Юрій Антушук

Висновок: Вам потрібно ретельно подивитися, хто надсилає повідомлення.

Як матеріал? З’єднувати Спільнота Але допоможіть нам розповісти нам більш важливі історії про Херсона та Херсона.

Немає привабливості до конкретної людини

Наступний лист – вражаючий приклад розсилки. Він не звертається до певної людини. Але якщо це дійсно оригінальна вимога, яка має число, то повне ім’я або принаймні ім’я в листі, зазначає Юрій Антошук.

По -друге, експерт радить звернути увагу на дивну назву з вимогою щирого українського, контактів організації та адресою, з якої було надіслано лист. Така організація в Херсоні існує, але лист – не з нього, а з Росії (адреса відправника закінчується. “).

Приклад фальшивої букви з російської адреси за допомогою номера документа, але без зв’язку з певною особою

Приклад фальшивої букви з російської адреси за допомогою номера документа, але без зв’язку з певною особою

І найголовніше, що ви ні в якому разі не можете використовувати сумнівні посилання в цьому листі або відкритих архівних файлах.

“Якщо вас надсилають у арочні файли, то перед тим, як подивитися, вам потрібно звільнити, тобто введіть свій пароль і завантажте його на комп’ютер. І коли ви відкриваєте файл, шкідливе програмне забезпечення вже може бути на вашому комп’ютері », – пояснює експерт.

Висновки: Якщо у вас немає звернення до повідомлення, це одна з ознак шахрайства, ігноруйте це. Переконайтесь, що лист не був надісланий з російської адреси. Не слідкуйте за посиланнями і не відкривайте домовлені файли.

Повідомлення про підозрілу діяльність у Facebook

Одне з популярних шахрайств у Facebook Юрій Анкошук розглядає попередження на сторінках Facebook, ніби менеджери компанії є метою підозрілої активності на сторінці. Шахрайців просять перейти за посиланням, лякаючи сторінку.

Підробне попередження власнику сторінки у Facebook

Підробне попередження власнику сторінки у Facebook

Якщо ви перейдете за цим посиланням, на перший погляд, це може здатися Facebook, але запит на вхід до системи та пароль до вашого облікового запису вказує на те, що це ще одне шахрайство.

Facebook Facebook попередження та сторінка веде до

Facebook Facebook попередження та сторінка веде до

І знову, експерт радить подивитися на сторінку – одразу стає очевидним, що це вже не Facebook.

Використовуйте шахраї зламаного сайту

Використовуйте шахраї зламаного сайту

“Часто шахраї розбивають деякі сайти і роблять фальшиві сторінки на власній основі”, – пояснює Юрій. – У цьому випадку вони зламали школу. Я впевнений, що він навіть не знає, що його сайт зламався, і на його основі була створена фальшива сторінка, яку шахраї приносили людей.

Якщо у вас немає аутентифікації двох факторів (додатковий захист введення в обліковому записі), вам потрібно лише ввести електронну адресу та паролі – оскільки обліковий запис порушений, зламаний, а потім шахраї можуть щось з цим зробити.

Висновок: Попередження про підозрілі заходи на сторінці незрозумілих облікових записів у Facebook – це шахрайство. Ні в якому разі ви не вводите дані про доступ на свою сторінку!

Фальшиві канали в месенджерах

Сигнальні повідомлення, WhatsApp, Telegram також мають офіційні канали та шахраї ЩоМаска »під ними для доступу до вашого облікового запису. Що стосується сигналу, Юрі Антошук зазначає, що реальний сигнал -канал позначений синім.

Підроблені повідомлення в сигналі, що вказує на спробу зламати

Підроблені повідомлення в сигналі, що вказує на спробу зламати. Справжній канал позначений синім

Експерт пояснює, що шахраї можуть створити канал із таким іменем, як “Підтримка сигналу” (при реєстрації будь -яке прізвисько може бути вказане, ви передасте нам його, щоб підтвердити, що все це Окі:

«І насправді це фальшивий звіт на фальшивому рахунку вручну і намагається ввести свій сигнал, підкреслений паралельно. Те саме стосується інших подібних месенджерів – Telegram, WhatsApp, Viber. Як тільки ви постачаєте реальний код, і ви передаєте його аферистам у цій листуванні – все негайно підключено до вашого облікового запису, і ви можете просто викинути вас.

Активні спроби шахраїв часто записуються останнім часом Viber-Рахунки та люди отримують повідомлення про те, що є спроба підключитися до їх облікового запису, і зловмисник може бути заблокований.

Такі повідомлення надходять у Viber, намагаючись зламати обліковий запис

Такі повідомлення надходять у Viber, намагаючись зламати обліковий запис

Тому Юрій радить у всіх месенджерів періодично перевіряти налаштування з’єднання інших пристроїв, щоб жоден іншими людьми не були підключені до вашого облікового запису. А також встановіть двофакторну автентифікацію, яка не дозволить вам перейти з іншого пристрою до свого облікового запису, і вам знадобиться додатковий код, який ви будете знати.

Висновок: встановити дві -факторні автентифікацію та періодично перевіряти налаштування облікового запису на “іноземні” пристрої.

Риболовні повідомлення

Є багато таких прикладів. Найпоширенішим є прохання проголосувати за когось та посилання, яке вас просять піти. Досить часто такі посилання негайно блокуються браузером, оскільки адреса вже позначена в базі даних як шахрайство. Але це не завжди так, оскільки шахрайські сайти з’являються так швидко, що компанії просто не встигають оновлювати бази даних.

Приклад повідомлення про риболовлю та заблоковану адресу, на яку було наведено посилання

Приклад повідомлення про риболовлю та заблоковану адресу, на яку було наведено посилання

У цьому випадку Scammers негайно опублікували мову, оскільки, зокрема, ці люди говорять виключно в україні. Інші “запити” також часто приходять, що не дивно, враховуючи основне джерело фішинг -атак.

Прикладів дійсно багато, всі вони дуже різноманітні. Але принцип роботи той самий: якщо ви перейдете за посиланням, вас запросять увійти у свій Facebook або свій месенджер, і як тільки ви це зробите, швидше за все, ваш рахунок буде порушено.

Приклади різних фішинг -повідомлень

Приклади різних фішинг -повідомлень

Якщо ви просите грошей, вам слід писати, і краще зателефонувати цій людині і запитати, що сталося і чи справді фінансова допомога справді необхідна. Юрій каже, що люди зазвичай не мають того, що вони були зламані, і що від їх імені є список розсилки цих повідомлень.

Висновок: ігноруйте сумнівні зв’язки. Якщо ви думаєте, що людина дійсно просить допомоги з вами, зателефонуйте їй.

Посадка грошей під виглядом відомих компаній

Один з дивовижних прикладів шахрайства був організований напередодні Нового року з маскуванням нападників у Укрпошті. Люди від імені Капапошта отримували звіти про посилку, які чомусь вони не змогли доставити, кажуть, вказують на адресу. Посилання призвело до сайту FISCH, який був схожий на веб -сайт UKRPOSHTA, і після того, як людина вручила своє ім’я, її попросили заплатити 9 грівнії за деякі послуги.

“Але після того, як людина входить до його картки, його дійсність і CVV -код Код CVV/CVC (значення перевірки картки) – три символи, розташовані на задній частині платіжної картки праворуч уздовж білої лінії, призначеної для підпису. Це додатковий пароль, який гарантує максимальний захист грошей та ідентифікує людину. Вона може попрощатися зі своїми грошима. Ви не можете передати свій код CVV та дані банківських карток », – попереджає експерт.

Як і різні фальшиві сторінки Укрпошта від реального

Як і різні фальшиві сторінки Укрпошта від реального

Часто люди похилого віку стають жертвами шахрайства, але часто фішинг -сайти створюють таку високу якість, подумайте про алгоритм шахрайства, настільки досконалий, що навіть молоді люди падають на гачок.

«Найголовніше – бути дуже обережним, щоб пам’ятати, що немає нічого вільного. Якщо хтось надіслав вам посилку, і ви цього не очікуєте, або тепер ви здійсните будь -які платежі або запропонуєте бонус у 3 тис. Гривністів, не ясно, що – все це – хитрощі аферистів. Ми повинні бути більш ретельними для всіх отриманих звітів, бути дуже, дуже обережними і завжди вмикають критичне мислення », – підсумовує Юрі Антошук.

Today in Ukraine
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: